Autor Tema: Koji fotoaparat koristite?  (Pročitano 29374 puta)

Van mreže TVISTER

• Preminuli clanovi
  • Klub RiboLovci
  • *
  • C & R
Odg: Koji fotoaparat koristite?
« Odgovor #135 poslato: Mart 01, 2011, 04:35:51 posle podne »
^ 'el ti, janko, vidiš onog gore u mom postu što namiguje  :Mladjan:
Nisam baš veš s tim smajlijima, al' sam razumeo da to znači da se šalim. Ne...  :Mladjan:  :happy:

Usput, DSLR koji će bit bolji od G10 mora biti najmanje (ako je Nikon) D90
jer od D60 radi bolje fotke!!!  Evo ti jedna s D90... ('el vidiš tvister da nemam sve ribolovačke :))

Zato sam sliku nazvao: Brad Pitt, moj nećak, budući ribolovac  :happy:

:happy:

:emoha15:
Vidimo se ispod Balkonije na kafi (espreso)  :Mladjan:
ŠTA MOGU KADA VOLIM DA PECAM

Van mreže jankorodic

• Klub RiboLovci
« Odgovor #136 poslato: Mart 01, 2011, 09:46:03 posle podne »
Ma znam da se salis...naravno
pa ovdje se svi zabavljamo... :emoha22:
Ja sam skoro imao jednu ponudu za
NIKON D3100, imao sam jednu jeftinu ponudu, ali
ipak nisam bio spreman , opet novcano :)
A i nisam se usudio da ga uzmem bas iz razloga
moje neispitanosti u NIKON-e...
dok ja to jos malo iz-google-am :)
Nikako covjek da shvati da ribar i ribolovac nije isto :)

Van mreže Karlitto

• Početnik
  • Ribolovački FORUM Srbije
    • :: Ribolovački Portal Srbije ::
« Odgovor #137 poslato: Maj 15, 2012, 01:13:56 pre podne »
Ja već godinu dana koristim Nikon D90 i prezadovoljan sam njime. Pored originalnog kita u kome sam sa aparatom dobio objektiv AF-S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR dodatno sam kupio i 70-300mm f/4.5-5.6G AF-S VR NIKKOR koji je pravi ubica.
Aparat ima  integrisan blic koji je sasvim OK i potpuno ALI POTPUNO završava posao za kućnu upotrebu,  ali da se izvuče maksimum iz aparata definitivno treba jedan Speedlight SB-900 ili bar Speedlight SB-700
Jedan od ta dva blica su definitivno moja sledeća kupovina.

Van mreže Chira

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #138 poslato: Maj 15, 2012, 09:47:02 pre podne »
Ako ne živiš od fotografije, SB700 ti je sasvim dovoljan (posao bi odradio i polovan SB600)
Nije loše da razmisliš o objektivu fiksni AF - [email protected]; nije skup a radi portrete, dakle i fotke ulova, veoma dobro...

Takođe je nenadmašan u lošim svetlosnim uslovima...

:)

Van mreže SUMO

• Administrator
  • Klub RiboLovci
  • ....najsjajnija zvezda je Karadjordjeva zvezda !
« Odgovor #139 poslato: Maj 15, 2012, 10:01:30 pre podne »
Ja sam mog ``veterana`` Panasonic Loomixa FZ 35 zamenio sa malo boljim modelom FZ 47

Van mreže brane

• Klub RiboLovci
« Odgovor #140 poslato: Maj 15, 2012, 04:52:16 posle podne »
I ja sam u fazi promjene aparata. Jel ima neko Fuji Finepix HS20 EXR , ili ako je naletio ne neki test gdje ima ovaj aparat? Prema tehničkim podacima mi se čini dobar, i to mi je prvi izbor. Malo je veći za nošenje u ribolov, ali ovi mali a tehničari se nisu baš nešto pokazali.
http://www.bmfoto.rs/fuji-hs20/pro/3362
Vobler je zakon

Van mreže srda83

• Klub RiboLovci
« Odgovor #141 poslato: Maj 15, 2012, 05:07:07 posle podne »
Nigdje bez ovoga : LOL
Mene nosi mutna rijeka...

Van mreže PerfectAngler

• Klub RiboLovci
« Odgovor #142 poslato: Maj 15, 2012, 08:19:38 posle podne »
benq najobicniji 6 mp ima automatiku blende i ekspozicije,program i manuelna podesavanja, vec 5 godina i radi bez greske,povecanja na papiru do 2o/3o cm solidno u dobrim svetlosnim uslovima,do skoro mi je i fotografisanje pejzaza bilo hobi i to od osnovne skole ali to sve manje radim.film je jos uvek za mene bolji od digitalne tehnologije a toga sve manje ima te mi i ovaj aparat vrsi posao,treba i znati dzaba tehnika bez ,,oka'' i dara..

Van mreže Karlitto

• Početnik
« Odgovor #143 poslato: Maj 15, 2012, 10:28:19 posle podne »
Ako ne živiš od fotografije, SB700 ti je sasvim dovoljan (posao bi odradio i polovan SB600)
Nije loše da razmisliš o objektivu fiksni AF - [email protected]; nije skup a radi portrete, dakle i fotke ulova, veoma dobro...

Takođe je nenadmašan u lošim svetlosnim uslovima...

:)
Kada sam kupovao aparat, razmišljao sam o novom SB 600. Međutim, za novac koji sam u tom trenutku odvojio, napravio sam malo prošireni kit sa objektivima, ranac, stalak, rezervne baterije, filteri ... tako da sam blic ostavio za kasnije, jer nije toliko neophodan, upravo iz razloga jer se ne bavim profesionalno fotografijom i ne živim od toga.
Pored blica, u svakom slučaju razmišljam i o objektivu sa fiksnom žižnom daljinom  (50 ili čak i manjom - 35mm), koji bi koristio isključivo za portrete i slike ulova (kao i za solidne makro fotke).
U svakom slučaju hvala na savetima.
 :Mladjan 2:

Van mreže PerfectAngler

• Klub RiboLovci
« Odgovor #144 poslato: Maj 15, 2012, 11:01:44 posle podne »
zum objektiv od sirokouganog 35 mm do 8o ili 90 mm je sasvim dovoljan za pejzaze,detalje pejzaza,fotografiju ulova a makro mod ima svaki digitalac, objektiv 5o mm vidi otprilike kao i nase oko tj niti uvecava kao teleobjektiv niti umanjuje kao sirokougaoni zato mislim da je neki telezum bolja opcija. sa 5o mm si ipak ,,ogranicen'' u dosta situacija ali moze da posluzi. prednost tzv standardnih objektiva sto ima manje ,,greske'' u odnosu na zumove,manje distorzije,manje aberacija i sto ponekad ta skucenost tera na vecu kreativnost..

Van mreže Karlitto

• Početnik
« Odgovor #145 poslato: Maj 16, 2012, 06:07:26 posle podne »
Moram priznati da za neke Vaše izraze (distorzija, aberacija) nisam ni čuo niti znam šta predstavljaju .  :mock: Što je sasvim logično jer se ne bavim profesionalno fotografijom, već iz ljubavi i hobija.
U svakom slučaju hvala na savetima, svakako ću se vratiti na ovu temu kada dođe vreme za kupovinu i u velikoj meri konsultovati ostale tipske forume, kao što obično i radim kada kupujem nešto u šta baš nisam potpuno siguran, pogotovu ako je cifra trocifrena ili četvorocifrena ( u evrima). :emoha27:
Hvala još jednom.

Van mreže ribaribiribu

• Početnik
« Odgovor #146 poslato: Mart 01, 2014, 09:51:58 pre podne »
Ja imam nikon d600...dobar.