Autor Tema: Pomor ribe u Tamišu  (Pročitano 2542 puta)

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
    • http://www.ribolovci.com
Pomor ribe u Tamišu
« poslato: Jul 21, 2009, 11:24:09 pre podne »
Pomor bele ribe u Tamišu
21. jul 2009. | 10:36 | Izvor: Beta
Pančevo -- U reci Tamiš je došlo do pomora velike količine bele ribe što sada istražuju vodoprivredni i ekološki inspektori.

U gradskom Sekretarijatu za zaštitu životne sredine rečeno je da se pomor desio kasno sinoć.

Dragoljub Đurić iz Udruženja ribolovaca "Marko Kulić" koji je tokom noći bio na Tamiškom keju, izjavio je novinarima da je na površini vode najviše bele ribe i da pretpostavlja da je uginula zbog nedostatka kiseonika.

"Ovde izlaze rakovi, školjke, a najviše ima bele ribe, što znači da je problem verovatno nedostatak kiseonika", rekao je Đurić.

On nije mogao da proceni količinu uginule ribe jer je ima od Opova do Pančeva.

Dodao je da je poslednji put ovakav pomor ribe video pre 12 godina i procenio da je sada mnogo veći.

skinuto sa sajta  http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=372384
Sine, kad prodaš obraz, sve si izgubio u životu

„Lako je nauciti životinju, lako je i prostaka nauciti, ali je teško naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima“.

Na sledecim izborima glasam za AliBabu. On je imao samo 40 lopova

Tarabici; U Srbiji ce doci na vlast ljudi koji nece imati ni stida ni srama,vikace ja znam, a nece znati koliko ne znaju.......

Van mreže CHARUGA

• Klub RiboLovci
Re: Pomor ribe u Tamisu
« Odgovor #1 poslato: Jul 21, 2009, 11:39:38 pre podne »
to care bude svake godine kad dunav naliva preko rafinerije .
[size=200]Khawuleza[/size]

Kamvord

• Gost
Pomor ribe u Tamišu
« Odgovor #2 poslato: Avgust 13, 2019, 04:36:53 posle podne »
nemoj da se ljutis,nista lose nisam mislio,dao sam ti vidljive primere sakacenja voda gde ljudi koriste rupe u zakonu i kradu ribu jer i ako dodje do sankcionisanja to bude 5000rsd,isplativo je
A jos jedan primer ne zainteresovanosti drzave za ekologiju je i bara kod bazena u Indjiji,Bane me seti na to,oni znaju ko truje ribe i patke,recite nam,ima li reakcije vlasti na sve to,jel odgovarao neko?