Autor Tema: Evinrude  (Pročitano 5160 puta)

Van mreže dusko.k

• Klub RiboLovci
Evinrude
« poslato: Septembar 21, 2009, 09:51:34 posle podne »
Kakvi su Evinrude motori ? Konkretno dvotaktni 6 ks. Hvala unapred.

Van mreže Adde

• Početnik
Re: Evinrude
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 03, 2009, 07:45:09 posle podne »
OMC (Outboard Marine Corporation) stoj iza marki Evinrude, Johnson i Mercury kao i jos nekoliko manje poznatih marki. Sve ove marke kao i jos neke druge dele komponente i u sustini su isti motori sa razlicitim nalepnicama na poklopcima motora. Stariji dvotaktni motori sa karburatorima su poznati kao izdrzljivi i pouzdani motori sa malo kvarova. Rezervnih delova ima koliko hoces i u principu mozes da ih kupis na trafici gde kupujes novine.

Ja sam imao jedan dvotaktni Evinrude od 20 KS, 1984 godiste i prezadovoljan sam bio sa njime. Palio je na "pola konopca" i nikada me nije izneverio. Jedino sto sam promeni na njemu je impeler mada je stari mogao jos nekoliko sezona.

Ako nisi kupio motor i razmisljas o kupovini toplo bih ti preporucio Yamaha motore. Pouzdani, izdrzljivi i skoro nikad se ne kvare ako se odrzavaju kako treba. Ja sam 2002 kupio novu cetvorotaktnu Yamahu od 25 KS i nikada nisam imao ni najmanjih problema. Svake godine sam menjao ulje u motoru kao i filter, ulje u transmisiji i svecice i danas radi isto kao i prvog dana (kucam u drvo).

U poslednje vreme je Suzuki ozbiljna konkurencija Yamahi i njihova je prednost sto imaju lanac umesto zupcastog remena. Posle konkursa OMC grupe, Johnson, Evinrude i Mercury prodaju Suzuki motore pod svojim imenima i sa svojim nalepnicama.

Neznam koliko je taj Evinrude od 6 KS star ali ako je stariji sigurno je napravljen po proverenoj tehnologiji i verovatno je dobar motor. Moj ti je savet da ga isprobas u vodi. Vozi ga dok se potpuno ne ugreje i probaj u svim rezimima rada. Vazno je da dobro pali kad je hladan, mlak i vruc.

Nadam se da sam ti pomogao.

Van mreže dusko.k

• Klub RiboLovci
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 03, 2009, 10:26:55 posle podne »
Hvala ti, ali necu ga uzeti jer nema papire.

Vlada lo

• Gost
« Odgovor #3 poslato: Novembar 08, 2009, 12:54:24 pre podne »
Pa kod nas na Drini nema niko papire ??? Niti su registrovani i sl....A za Evinrude cuo sam da su zesci potrosaci.I 6 nije nesto jaka i brza malte ne ko 4,8 tomos

Van mreže neba

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #4 poslato: Novembar 08, 2009, 09:16:43 pre podne »
al vi nemate Recnu policiju  :-D

RJ

• Gost
« Odgovor #5 poslato: Novembar 08, 2009, 09:27:42 pre podne »
kod nas su kazne samo takve ......isto kao da si u autu bez dozvole i registracije......kaže mi kolega da su lika zaustavili na dunavu bez registracije i dozvole i odvuklji ga u luku osjek to ti je oko 30 km  :shock:  :shock:

RJ

• Gost
« Odgovor #6 poslato: Novembar 08, 2009, 09:38:36 pre podne »
zaboravim reč ...imaju i dregere za ALKO TEST znaći sumljiv si ...PIRI .....DUVAJ ...kako se god kome sviđa ...

Van mreže Mudri

• Klub RiboLovci
« Odgovor #7 poslato: Novembar 20, 2009, 08:02:59 pre podne »
I svaki dan otmu vise vozackih za camac nego za aute  :lol: