Autor Tema: Pocinjem da razmisljam kao KPUO :)  (Pročitano 9591 puta)

Van mreže Djole

• Klub RiboLovci
Pocinjem da razmisljam kao KPUO :)
« poslato: Januar 30, 2006, 09:40:00 pre podne »
Ove zabrinjavajuce vesti u vezi raspada (ribolovackog) sistema u Srbiji i cepanja na manje (profitabilnije!!!) organizacije i udruzenja koje priznaju samo svoje a ne priznaju tudje ribolovne dozvole, nateralo me je da pocnem (racionalno!!!) da razmisljam kao nas cenjeni kolega KRUPAN PES U OBALI.

Po sistemu "NECU U VODU DOK NE NAUCIM DA PLIVAM", odlucih i ja da ne vadim novu dozvolu (citaj: NEKOLIKO NOVIH DOZVOLA), dok se oni ponovo ne udruze.

Iz protesta prema njihovoj halapljivosti, nezajazljivosti, pokvarenosti ...
PRELAZIM U ILEGALU.

IDEM NA PECANJE BEZ DOZVOLE, PA KUD PUKLO DA PUKLO!!!

Kad je mogao KPUO, tolike godine, valjda mogu i ja (barem da probam). :wink:

Van mreže hauba

• Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #1 poslato: Januar 30, 2006, 09:45:16 pre podne »
Da, da, pocelo je. Kod mene to vec 40 ili 50 godina. Na svake 10-15 km druga RD i druga dozvola.
Grlim Acu, volam ga snazno.....

Anonymous

• Gost
(Nema teme)
« Odgovor #2 poslato: Januar 30, 2006, 09:55:37 pre podne »
Da samo sto je ovo Srbija i svi bi da uzmu pare a da nista ne uloze u vodu. Stara prica pa ne bi da se ponavljam ali ovde su vode maltene nuzno zlo i ovi koji uzimaju vode u zakup razmisljaju sto da ubacuju ribe kada se ona sama razmnozava. Kontrola je nikakva a kontrolori ne smeju posto su sami da pridju strujarosima ili mrezarosima. Nije jedan kontrolor ostavio svoj zivot na vodi kada je pokusavao da spreci kradju takvih.

Van mreže Kolubarac

• Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #3 poslato: Januar 30, 2006, 09:59:06 pre podne »
Ja bih platio kolko god traze kad bih za te pare znao da kada idem na vodu pre mene tu nisu bili lopovi sa mrezama, bombama, strujom, gasom itd. i da u toj vodi IMA RIBE.
Ali dok je situacija takva da gde god odem vidim djubre, mreze i prazne cuvarke NE DAM PARE!!!
Kad i ako me navataju platim dnevnu dozvolu i basta.
"...I am haunted by waters".

Van mreže hauba

• Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #4 poslato: Januar 30, 2006, 10:04:08 pre podne »
Da, to je krvava rabota. Ali kod mene treba cela naucna fantastika, da odes na neku stranu vodu. Ponekad i nemozes, jer je samo za clanove doticne RD.
A mozes bit clan samo u 2 razlicite RD odjednom. Znaci i da imas para, mozes laganini da pushis!!!!
Grlim Acu, volam ga snazno.....

Anonymous

• Gost
(Nema teme)
« Odgovor #5 poslato: Januar 30, 2006, 10:04:25 pre podne »
U par navrata sam bio na vodi i pricao sa kontrolorima o tim pojavama. Nisam imao dozvolu i kazem kontroloru zasto necu da je kupim a on kaze da potpuno razume takav postupak jer on nema nikakvu vlast na vodi. Rece mi da je vise puta i policiju zvao da intervenise i kada dodju policajci se brzo dogovore sa prestupnikom i ovaj prodje bez prijave.
Ovde vazi prica da je posao sa ribom odmah iza sverca benzina i droge po profitu i da su takvi ljudi spremni na sve zarad kradje.

Van mreže Djole

• Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #6 poslato: Januar 30, 2006, 10:47:30 pre podne »
Ma samo bih voleo da cujem "pametno obrazlozenje" zasto je ukinuta JEDINSTVENA. Da se javi neki pobornik druge strane i da mi objasni sta je to falilo dosadasnjem nacinu izdavanja dozvola, finansiranja, poribljavanja ...
Sta ce to bolje doneti novi "razjedinjeni" sistem?
Mislim... sta reci...

Anonymous

• Gost
(Nema teme)
« Odgovor #7 poslato: Januar 30, 2006, 01:18:58 posle podne »
Pokusacu u najkracim crtama da objasnim raspad SRPA.Postoje malena udruzenja kod nas na Drini koja jedva imaju 100 i kusur clanova kao na primer Baina Basta i Ljubovija.Svi dolaze da pecaju tu jel dozvola vazi a oni nemaju novca ni da pokriju troskove ribocuvarske sluzbe.Jer ti pecas u Bg i kupis tamo dozvolu pa lepo dodjes na Drinu i pecas.Novac ostaje u Bg a ti lovis na Drini pa sta ima udruzenje od toga.[/u][/b]

Van mreže Djole

• Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #8 poslato: Januar 30, 2006, 01:30:50 posle podne »
Znaci, nas stotinjak osnujemo udruzenje i kazemo: "... E sad je ovaj deo reke samo nas, i bez nase dozvole niko ne moze da peca."
Na zalost, nasi zakoni i to dozvoljavaju. A sve je smisljeno da bi neko ko nista ne radi dobio i neku paricu ... samo zato sto mu se tako prohte.

Anonymous

• Gost
(Nema teme)
« Odgovor #9 poslato: Januar 30, 2006, 01:40:01 posle podne »
Na zalost u pravu si ali to je kriv ministar  :twisted: .Jedno udruzenje neka gazduje na jednoj reci i mirna backa

Van mreže mija

• Lovac
  • Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #10 poslato: Januar 30, 2006, 01:40:52 posle podne »
Prosle godine sam imao dozvolu za teritoriju uze Srbije i jos jednu za baru Tvrdenjavu pored Surcina. Na Tvrdenjavi je kontrola dolazila skoro svaki put, a ovu drugu mi nije niko trazio za godinu dana. Sad i na Tvrdenjavi planiraju neka nova pravila. 10 dana mesecno mozes da pecas sa dozvolom, a za ostale dane da platis dnevnu.  Ove godine ne kupujem ni jednu :)

Van mreže Djole

• Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #11 poslato: Januar 30, 2006, 01:55:39 posle podne »
:lol:

Van mreže Djole

• Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #12 poslato: Januar 30, 2006, 02:00:22 posle podne »
Mijo, jednoglasno (jednim glasom :D ) te proglasavam Pocasnim predsednikom udruzenja "RIBOLOVCI BEZ DOZVOLA" u osnivanju.

Pozivaju se svi zainteresovani da se (naravno BESPLATNO) uclane u nase udruzenje.

Van mreže mija

• Lovac
  • Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #13 poslato: Januar 30, 2006, 02:11:48 posle podne »
Nemoj mene ja sam novi, ima iskusnijih :)

Van mreže Kolubarac

• Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #14 poslato: Januar 30, 2006, 02:12:32 posle podne »
E, pa valjda cu i ja da budem neki ORGAN u to vashe drustvo a? :twisted:
"...I am haunted by waters".