Autor Tema: Pocinjem da razmisljam kao KPUO :)  (Pročitano 8862 puta)

Van mreže mija

• Lovac
  • Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #15 poslato: Januar 30, 2006, 02:13:53 posle podne »
Evo mogu ja da budem kontrolor. Nemoj da sam nekog video sa dozvolom na vodi, imace posla samnom!!!

Van mreže Djole

• Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #16 poslato: Januar 30, 2006, 02:16:41 posle podne »
Pa da!
Zaboravih da je tu i KRUPAN PESH, a on ima i najvece zasluge.

Dakle KPUO, vecinom od dva glasa ZA i jednim UZDRZANIM (Sto li se ne javljas?) izabran si za POCASNOG PREDSEDNIKA UDRUZENJA SPORTSKIH RIBOLOVACA "RIBOLOVCI BEZ DOZVOLE".

Cestitamo.

(Ima nas trojica ...  :D )

Van mreže Djole

• Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #17 poslato: Januar 30, 2006, 02:18:47 posle podne »
KPUO
Djole
Mija
Kolubarac
...

Navali narode!

Anonymous

• Gost
(Nema teme)
« Odgovor #18 poslato: Januar 30, 2006, 02:29:09 posle podne »
I ja

Van mreže Djole

• Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #19 poslato: Januar 30, 2006, 02:37:48 posle podne »
KPUO
Djole
Mija
Kolubarac
Caki
...

:idea:
Pa mogli bi smo stvarno da osnujemo udruzenje ... a?

Van mreže Aco

• Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #20 poslato: Januar 30, 2006, 03:11:08 posle podne »
Citat: "Djole"
Znaci, nas stotinjak osnujemo udruzenje i kazemo: "... E sad je ovaj deo reke samo nas, i bez nase dozvole niko ne moze da peca."
Na zalost, nasi zakoni i to dozvoljavaju. A sve je smisljeno da bi neko ko nista ne radi dobio i neku paricu ... samo zato sto mu se tako prohte.

Tako je svuda pa i u Austriji.Ne moram imati nikakvo udruzenje,dovoljno je da imam dovoljno para pa da zakupim jednu vodu i onda ja izdajem dozvole za istu.Moja obaveza je SAMO da poribljavam,cistim i cuvam vodu.Ovde ti je na svakih par kilometara nova dozvola a verujte mi ribe nema nista vise nego dole.Razlika je samo sto su obale ciste.Kada razmislim Vlado za nekih 150 km mora da plati 450 €(i to da peca i u Srbiji i u Bosni) sto je mnogo novca za coveka koji zivi i radi dole(to je nekih 1,5 prosecna plata?).E sad kada bih ja ovde hteo da izvadim dozvolu za toliku vodu mislim da me nebi ispalo manje od ...........sta znam nekih 5-6 a mozda i 10.000 € (a prosecna plata je mozda 1200-1300 €,pojma nemam) i to za ne neku ekstra vodu gde mogu pecati mladice vec cipride.Ovde ti je svakih par kilometara zakupilo drugo udruzenje ili pojedinac,naravno samo jednu obalu.Neki prodaju dozvole za 40 € godisnje a neki za 700 € a skoro svi poribljavaju samo sa saranom,isto kao i dole.
Svako ko odrzava vodu,placa cuvare,cisti,poribljava.....treba da bere kajmak od dozvola.Kad covek iz Beograda dodje da peca na Drini treba dozvolu da plati a kad neko sa Drine ode u BGD pecati smudja treba u Beogradu dozvolu da plati.Lako i jednostavno.

Anonymous

• Gost
(Nema teme)
« Odgovor #21 poslato: Januar 30, 2006, 03:14:14 posle podne »
Aco mi necemo u Evropu :cry: .

Anonymous

• Gost
(Nema teme)
« Odgovor #22 poslato: Januar 30, 2006, 03:16:29 posle podne »
Aco sve si u pravu :cry:  ali bar gde pecas ne bacaju bombe i ne vuku mreze.Ja sam za to plati pa klati.Nebi mi bilo zao ni da platim 200 eura ali hocu da znam zasto a ne da mi se smeju mrezarosi u lice

Anonymous

• Gost
(Nema teme)
« Odgovor #23 poslato: Januar 30, 2006, 03:24:30 posle podne »
A naj zanimljivi pokret ima Loznicko udruzenje.Poribljavaju jedan potok kaliformiskom pastrmkom.A taj potok je Aco ona recica Stira sto prolazi kroz Loznicu.A da napomenem da u mestu Zajaca koja je udaljena nekih 20 i kusur kilometara tope olovo i ispustaju veoma cesto neku hemiju u vodu.

Van mreže Aco

• Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #24 poslato: Januar 30, 2006, 03:32:41 posle podne »
Kad razmislim upravu si i ti ali i ja.Treba da se plati onom ko gazduje vodom ali taj treba da otera lopove i da poribi.Na primer Dzeriju to gore nije tesko,sam si rekao da su kod mene mirni ljudi ali kod vas dole......moze da ode glava ako im neko dira mreze i slicno.Poribljavati onu recicu (potok) pastrmkom i nije tako lose ali kad pomenu topljenje olova mislim da je to neodgovorno.
I jos nesto nije vazno dali ce Srbija u EU ili u federaciju sa Rusijom i Belorusijom  :lol:  vazno je da pocnu malo vise da vode racuna o vodi.Svi znamo da ipak od toga nece biti nista jer ima toliko neresenih politickih pitanja (a koje je reseno?) da njima puca qrac za vodom,ribom i nama.

Van mreže Goran Dubravac

• Klub RiboLovci
    • http://www.rasadniksombor.co.yu
(Nema teme)
« Odgovor #25 poslato: Januar 30, 2006, 05:47:57 posle podne »
Citat: "Djole"
KPUO
Djole
Mija
Kolubarac
Caki

I ja.

Anonymous

• Gost
(Nema teme)
« Odgovor #26 poslato: Januar 30, 2006, 06:48:08 posle podne »
Ali uslov je PESHA za blagajnika. :roll:

Van mreže BELI

• Lovac
  • Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #27 poslato: Januar 30, 2006, 07:18:23 posle podne »
Kao sto Aco rece, ovde (Enns) su dozvole jako skupe a ulov je jako los u odnosu na ulozene pare.Sto meni smeta naj vise, je cinjenica da se uglavnom lovi ubacena riba i kada nje nestane retko se sta lovi.Love se krupniji primerci mladice i to je sve.Po neka stuka naleti ali sasvim retko.
Dakle, meni nebi smetalo da lovim na 15-ak km vode ako tu ima i malo stajace i malo tekuce vode.Za udaljenije lokacije postoje dnevne dozvole jer se tamo i ne ide svaki dan.
Kada bi se taj novac upotrebio za poribljavanje onda OK a ovako plati i cuti.
Ja sam jedan od naj starijih clanova vaseg udruzenja jer jos prosle godine nisam platio dozvolu zbog toga sto kod nas u Visegradu ne funkcionise udruzenje.
Priiiimi me! :lol:
Misljenje je kao dupe, svako ima svoje...

Van mreže Goran Dubravac

• Klub RiboLovci
    • http://www.rasadniksombor.co.yu
(Nema teme)
« Odgovor #28 poslato: Januar 30, 2006, 07:29:01 posle podne »
PostPosted: Mon Jan 30, 2006 6:48 pm    Post subject:    Reply with quote
Ali uslov je PESHA za blagajnika. Rolling Eyes

Uslovljavam.

P.S.
Ne mos' otic' pisat' da se ne izlog....

Van mreže CHARUGA

• Klub RiboLovci