Autor Tema:  (Pročitano 16563 puta)

Van mreže CHARUGA

• Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #45 poslato: April 24, 2006, 04:41:27 pre podne »
DVE NOCI PRED OVO ,SMO PROSLI SA REFLEKTOROM PO VODI I NIJE NAM BILO DOBRO.
[size=200]Khawuleza[/size]

Van mreže Filip

• Klub RiboLovci
Re: Sonar
« Odgovor #46 poslato: April 24, 2006, 06:10:36 pre podne »
Citat: "Milance"
FILIPE...

Ja na leto dolazim sa camcem na Dunav pa ako si raspolozen mozes jedan puta sa mnom na Dunav,ja ga spustam u Starim Banovcima kod restorana i onda mogu kuda ocu.Beograd,Stari Slankamen ili Tisa tako mi je svejedno samo da ima ribe a moze i na dve noge (vazno je da se peca) jel tako...

Pozdrav Milan

Raspoložen! Baš me zanima kako je pecati sa sonarom i bez njega. Mora da se vodi neka statistika!
Postoje dve vrste ljudi, ribolovci i oni koji to nisu!

Van mreže IgorNL

• Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #47 poslato: April 24, 2006, 09:25:04 posle podne »
Citat: "JOHNNY CASH"
DVE NOCI PRED OVO ,SMO PROSLI SA REFLEKTOROM PO VODI I NIJE NAM BILO DOBRO.

Ja ovo ne kapiram :oops:
koji je to fazon sa reflektorima.

Van mreže CHARUGA

• Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #48 poslato: April 24, 2006, 10:03:46 posle podne »
dubina pishe koliko vidim 24,4 m ,a nocu smo ishli sa cuvarom i sa reflektorom da vatamo drekavca ,svetlio po vodi a ja nisam video nikad tolik ribe ,izmesane na jednom mestu...Zvornicko jezero.

Van mreže BELI

• Lovac
  • Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #49 poslato: April 24, 2006, 10:27:55 posle podne »
Citat: "Filip"
Blago tebi! E da je nama jedan takav, čudo bi napravili ovde kod nas na Savi  i Dunavu!

Nego BELI prijatelju ti si ladno iz Višegrada!? Srki i ja bili pre par godina tamo, lepo mesto, prelepa ćuprija i najlepša smaragdno zelena Drina!

Da, okolina Visegrada, Drina je lepa ali ribe sve manje i manje. Sjeb.se je sa onom hidrocentralom 500 m od cuprije, pa sjeb.se i cupriju sa njom.Vodu pustaju kako se kome svidi, ubise ribu a za poribljavanje i obnavljanje ribljeg fonda (sto su po zakonu obavezni) i ne haju.
Soma gotovo da i nema, ako se uhvati to su sve mali komadi, 1-2 kg, a hvatanio su i do 50 kg, mrena je retkost, po neka mladica se uhvati ali onih starih vremena nema.
Proslog leta sam gledao sa sonarom 10-ak km -pustinja. Sto prezivi pohvatase mrezarosi...
Sta je ostalo, da sedimo u basti hotela "Visegrad" i divimo se Cupriji i Drini, do nekih boljih vremena...
Misljenje je kao dupe, svako ima svoje...

Van mreže IgorNL

• Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #50 poslato: April 24, 2006, 11:11:02 posle podne »
Citat: "JOHNNY CASH"
dubina pishe koliko vidim 24,4 m ,a nocu smo ishli sa cuvarom i sa reflektorom da vatamo drekavca ,svetlio po vodi a ja nisam video nikad tolik ribe ,izmesane na jednom mestu...Zvornicko jezero.

Sta je drekavac?
Jesi li video ribe u vodi ili na sonaru?

Van mreže CHARUGA

• Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #51 poslato: April 25, 2006, 06:04:42 pre podne »
I na sonaru i u  vodi.....ne znam tacnu definiciju drekavca. :?

Van mreže Filip

• Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #52 poslato: April 25, 2006, 06:12:25 pre podne »
Drekavac ti je nešto poput čudovišta iz Loh Nesa!

BELI: Nas zamalo nije ubio neki čuvar tamo na Drini zato što nismo imali dozvole. Ej mi došli sa ravničarskih reka i nemamo pojma šta nas je snašlo. Kakvo crno pecanje, ja zabacim uzvodno, trenutak kasnije eto varke nizvodno. Umesto da nas kao pravi domaćin uputi šta i kako se peca, da nam ukaže gde da kupimo dozvole i slično, on nas derući se otera!
Postoje dve vrste ljudi, ribolovci i oni koji to nisu!

Van mreže hauba

• Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #53 poslato: April 25, 2006, 09:18:30 pre podne »
Citat: "Igor69"
Citat: "hauba"
Evo gajbe, mjeri i temperaturicu vode sto je zanimljiv podatak!!!

Iskljuci te ribice to je glupost... ne mislim na voblere sa prethodne fotke nego ove na sonaru

Care, znam da su ove ribice jedan obicni k.......!!!! To je upaljeno zbog prikazne fotke, da ekran nije toliko prazan i pust, hi,hi,hi.......
Grlim Acu, volam ga snazno.....

Van mreže IgorNL

• Klub RiboLovci
(Nema teme)
« Odgovor #54 poslato: April 25, 2006, 05:52:31 posle podne »
Hauba, aparat ti je super...bolji je od onog kojeg ja koristim.

Ribice iskljuci nemaju nikakvu funkciju osim da ti skrecu paznju.

Javi se na topic sonari sta i kako i kazi sta vidis na slici.

Van mreže Bane

• RiboLovci
  • **
(Nema teme)
« Odgovor #55 poslato: April 26, 2006, 05:04:35 posle podne »
Drugar i ja na Adi Zilavi preko od sela Dubovac pre jedno dve godine.......
Uzeli sonar od komsije (stariji model firme Eagle-Magna 2) i krenuli da gledamo, na sve strane puno ribe i to nekih komada koji premasuju polovini ekrana.Uspalili se kao majmuni medjutim gde god smo videli ribu i zabacili nismo imali ni udarca.
Prolazeci uzvodno od jednog proverenog mesta koje cesto daje ribu, ja uocio neke kaskade na dnu skroz nepravilne (u pitanju je krupan kamen i ilovaca koju je voda stesala), medjutim na ekranu ni jedne ribe.
Kazem drugaru aj da probamo ovde a on ce ma koji ti je k.... kad vidis da nema ribe.
Na moje insistiranje stali smo tu dubina je bila oko 5m na 1,5 od obale.
Na prvi zabac bukvalno ispod camca ja dobijam jednog od 3.5 i posle toga su sledila jos par komada kilasa i jedna lopatara od dve kile slucajno zakacena.................a na ekranu nije bilo ni ripceta eeeee