Autor Tema: Rijeka Pliva  (Pročitano 56165 puta)

Van mreže Ljubiša Bl

• Lovac
  • Klub RiboLovci
  • F & H
Odg: Rijeka Pliva
« Odgovor #180 poslato: Mart 08, 2013, 09:42:53 pre podne »
Kako za koga.
Neko nezna ni u reviru da ulovi  : jao :
7x64

Van mreže Djeka

• Klub RiboLovci
« Odgovor #181 poslato: Mart 08, 2013, 11:15:31 pre podne »
Ljubisa BL , upravo  takvi ribolovci kazu da nema ribe na divljim vodama...... : jao :  :emoha009:

Jer, pazi jednu stvar.....

Van mreže tommylee

• Klub RiboLovci
« Odgovor #182 poslato: Mart 08, 2013, 12:54:23 posle podne »
Što se bunite protiv revira ako imate savršene divlje vode pune ribe?
Plus se morate voziti sat vremena a ovako imate na dohvat ruke vodu za ribolov.

Van mreže bojanbl

• Klub RiboLovci
« Odgovor #183 poslato: Mart 08, 2013, 02:02:45 posle podne »
Divlje vode su prepune ribe, ali samo "odabrani" mogu da ju uhvate.....ne mogu vjerovati da još neki ljudi trube o tome kako ima ribe....strašno...zato nam i jeste ovako kako jeste...

Bistro vam bilo, pa makar i na reviru  :hi:

Van mreže Dule BL

• Početnik
« Odgovor #184 poslato: Mart 08, 2013, 03:51:41 posle podne »
Što se bunite protiv revira ako imate savršene divlje vode pune ribe?

niko se nebuni protiv revira nego protiv toga sto je 90% divljih voda pretvorio doktor u revire
a sad hoce i ovo malo sto je ostalo kraiskih divljih voda da pretvori u revire sto znaci da varalicari mogu da puse ku...nu onda
vama musicarima kojima je zadovoljstvo pecati u ribnjacim bujrum samo izvolite ali ostavite se dizana tenzija gdje koliko ima ribe
ostavite ovo dvadesetak kilometara divljih voda sto je ostalo varalicarima

Van mreže brane

• Klub RiboLovci
« Odgovor #185 poslato: Mart 08, 2013, 04:00:52 posle podne »
Neki ljudi sve bukvalno svataju. Po toj logici ja tvrdim da na Vrbasu na djelu između BL i Karanovaca ima smuđa. Evo jesenas je kolega koji lovi sa mnom uhvatio jednog manjeg na tom djelu.

Na Plivi još uvjek ima pastrmke više nego na Vrbasu, jer u suprotnom ne bi ljudi išli 80 kilometara da nije tako. Samo ako ovako nastave pitanje je šta će biti za koju godinu.
Vobler je zakon

Van mreže tommylee

• Klub RiboLovci
« Odgovor #186 poslato: Mart 08, 2013, 10:52:07 posle podne »
Kaka dođem u BL volio bih se upoznati sa nekim od vas pa da sjednemo i popričamo,još bolje da idemo u ribolov.
Stanje na vašim vodama nije idealno ali za moje pojmove su vode itekako dobre!
Na Vrbasu sam bio i sa mahačem i sa varaličarcem.Nekih dešavanja je bilo,nije mrtvo more može se izbunariti riba.
No bio sam svjedok upotrebe tirolaca mislim čak i vaser kugle da su bile aktuelne,neznam kakva su tu pravila ja znam da ti sistemi nisu baš legitimni!?!
Čak mi je neki momak pričao o ogromnoj mladici i kako će je nabosti ostvima-blijedo sam ga gledao ne vjerujući šta slušam!

P.S.
Nije smuđ tako osjetljiv ni gadljiv na hladniju vodu.Kod nas na Drini zimi znao je uzeti vobler za mladicu.Na njenim pozicijama se zna uloviti.

Van mreže ZEKA_BL

• Klub RiboLovci
« Odgovor #187 poslato: Mart 09, 2013, 09:29:16 pre podne »
Revir Plive i Ribnika  je zakon samo ga trebate forsirati sto vise.
Nema na Vrbasu ribe!

Van mreže srda83

• Klub RiboLovci
« Odgovor #188 poslato: Mart 10, 2013, 10:51:54 posle podne »
niko se nebuni protiv revira nego protiv toga sto je 90% divljih voda pretvorio doktor u revire
a sad hoce i ovo malo sto je ostalo kraiskih divljih voda da pretvori u revire sto znaci da varalicari mogu da puse ku...nu onda
vama musicarima kojima je zadovoljstvo pecati u ribnjacim bujrum samo izvolite ali ostavite se dizana tenzija gdje koliko ima ribe
ostavite ovo dvadesetak kilometara divljih voda sto je ostalo varalicarima

Prostom računicom dođe se do podatka da je pretvoreno 180 KM (?!) u revire a da je ostalo 20 KM "divljih" voda... O čemu ti palamudiš čovječe? Kakvih 90% i kakvim podacima ti raspolažeš molim te?
Mene nosi mutna rijeka...

Van mreže Borijan Dabić

• Klub RiboLovci
  • Subotica Fishing Team
« Odgovor #189 poslato: Mart 11, 2013, 12:59:33 pre podne »
Evo tek sad primjetih pisanje na ovoj temi.... prvo sam se pošteno ismijao a sad vidim da ovdje ozbiljni ljudi pišu ozbiljne gluposti i nebuloze, a neki i pod lažnim nickom...

Plaćanje koncesione nakdane je definisano zakonom i iznosi:
1.Jedan posto od planiranog prihoda iz studije ekonomske opravdanosti, ovaj dio se isplaćuje  pri  potpisivanju ugovora ....
2.  2,5-3 % dobiti   svake godine dok traje koncesija. znači 30 godina svake godine 2,5-3% dobiti..  To nije niko namjestio već je tako utvrđeno zakonskim propisima Republike Srpske...

Pri potpisivanju ugovora, svaka kompanija obavezuje se da obaveze koje je preuzela u ugovoru ispunjava u jako strogim rokovima.... kada se radi o koncesijama koje se dodjeljuju za obavljanje sportsko ekonomskog ribolova obaveze su sljedeće:

1.Redovno poribljavanje i očuvanje ribljeg fonda
2. Čišćenje i održavanje rijeke
3. Spriječavanje uništavanja prirodnog korita ili bilo kakvog dugog spriječavanja remećenja prirodnog toka (ovdje je najčešće riječ o nelegalnom vađenju šljunka)
4. Plaćanje konsecione naknade

Komisija za koncesije provjerava tempo ispunjavanja obaveza preuzetih pri potpisivanju ugovora o koncesiji.... nemam oko toga više ništa da kažem...

E sad oko ovih protesta.... Ljudi koji su svojim lošim gazdovanjem doveli do mrtve tačke rijeke kao što su Pliva i Janj nisu vrijedni pominjanja.Pola tih likova su ljudi koji iza sebe imaju po desetak prijava za ribolov noću , na živi mamac i lajnerom,,,a sad glume neke narodne heroje....riba se lovi pa se prodaje po restoranima..E sad što je nekom zinulo dupe da lajnera pod dijelovima rjeka koji su dignuti iz mrtvih i koji su postale evropske destinacije to je lična stvar svakog pojedinca, a ima nas raznih, a većina ljudi koje ovdje nešto piše da voli naše divlje vode: lajneriše, hvata pastrmku na gliste, noću peca mladicu u,  ljeti provede više vremena u kanjonu nego u vlastotoj kući.... o čemu mi ovdje pričamo.... o ljubavi prema rijekama ili je ovdje riječ o žalopojci za prošlim vremenima kad su se frižideri i zamrzivači punili na izvoru Plive u Ribniku u Landekama na Sani.... 

"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Van mreže Djeka

• Klub RiboLovci
« Odgovor #190 poslato: Mart 11, 2013, 08:32:00 pre podne »
Sasvim logicno,svaki cigan svog konja da hvali... : jao :

Van mreže brane

• Klub RiboLovci
« Odgovor #191 poslato: Mart 11, 2013, 09:54:07 pre podne »
Mogu i ja hvaliti Vrbanju koliko god hoću, ali teško da će se neko za*ebati pa otići tamo loviti lipljena i pastrmku.  :emoha009:

Ajd ti nama konkretno reci šta nije tačno u Borjanovom postu, jer nismo svi upućeni u te detalje?
Vobler je zakon

Van mreže Djeka

• Klub RiboLovci
« Odgovor #192 poslato: Mart 11, 2013, 10:46:58 pre podne »
Ko prica o tome sta je tacno a sta ne i jos jednom kazem da je logicno da svaki cigan svog konja hvali......... : jao : kao sto i ja hvalim svoju firmu , logicno  :drinks 1:

Ako nisi znao, lipljen se lovi u najselju Vrbanja oko Zutog mosta, takodje ga imas i u Celincu a najvise u Obodniku-Kotor Varos.....naravno da ga nema u velikim kolicinama ali sam licno vidio kada ga covjek ulovi ispod Zutog mosta!!!
Prije svega Vrbanja nije salamonidna rijeka ,mozda iznad Kotor Varosa, pa i nije za ocekivati neke velike ulove pomenute ribe.

Van mreže Borijan Dabić

• Klub RiboLovci
  • Subotica Fishing Team
« Odgovor #193 poslato: Mart 11, 2013, 01:20:02 posle podne »
Đeka druže..... kao i obično nisam očekivao nešto previše u tvom postu.... bez uvrede!

Ja druže iznosim  činjenice...ne krijem se iza leđa čuvara niti pišem pod lažnim imenom, niti lupam gluposti..... šta ti imaš da mi kažeš sem tih narodnih umotvorina....bojim se da nemaš puno, opet bez uvrede!
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Van mreže Ljubiša Bl

• Lovac
  • Klub RiboLovci
  • F & H
« Odgovor #194 poslato: Mart 11, 2013, 01:23:55 posle podne »
Borijane ti pričaš o Zakonu o koncesijama iz 2004 godine.

Ja lično nemam ništa protiv revira ali su im preskupe dnevne dozvole, a sumnjam da
sve račune prikazuju kada treba da plate postotak od prihoda, da ne govorim da jedna jedina firma
ima monopol za sve dobre fly fishing destinacije u Krajini.

I imenuj ko to ovde piše, a provodi noći u kanjonu, lovi lipljena na lajner, pastrmku na glistu i td. jer nas je dosta postavilo post na ovoj temi.
7x64