Autor Tema: Rijeka Pliva  (Pročitano 54444 puta)

Van mreže brane

• Klub RiboLovci
Odg: Rijeka Pliva
« Odgovor #210 poslato: Mart 13, 2013, 12:10:06 posle podne »
Ja baš riješio da prestanem čitati ovu temu kad Saša napisa ovakav post.  :emoha22: Ko god je imalo normalan, vidi da je to sve realno. Ništa čovjek nije ne tačno iznio, bili mi za ili protiv revira.
Uostalom u Federaciji BiH ima četiri puta više revira, pa se ljudi ne bune.

Ja gledam na dosta mjesta u gradu trajna zabrana ribolova. Čini mi se da tako rekoše da je i u Šipovu (samo što se tamo najmanje poštuje). Meni je i to dobra ideja, jebeš par kilometara vode ako će se tu riba očuvati i kasnije biti više ribe uzvodno i nizvodno, a fino je stati na most i vidjeti jata krupne ribe.
Vobler je zakon

Van mreže Čiko

• Klub RiboLovci
« Odgovor #211 poslato: Mart 13, 2013, 12:24:21 posle podne »
Majstore ti mene dovede na ovaj forum pa naguli :emoha009: salim se ...... pozdrav :Mladjan 2:

Tu sam ja,samo sto sam odustao od pecanja...pozdrav  :emoha22:

Van mreže SAŠA977

• Pripravnik
  • *
« Odgovor #212 poslato: Mart 13, 2013, 01:27:25 posle podne »

Tu sam ja,samo sto sam odustao od pecanja...pozdrav  :emoha22:
[/quote]
Da se nisi oženio ??????

Van mreže SAŠA977

• Pripravnik
  • *
« Odgovor #213 poslato: Mart 13, 2013, 01:41:43 posle podne »
Ne znam koliko je ovde na forumu starijih ribolovaca koji vam mogu potvrditi kako se nekad moglo pecati i da se sve to poštovalo ( nekad manje nekad više , ali u glavnom puno više nego sada ) . Da su izvorišni dijelovi bili pod totalnom cijelogodišnjom zabranom , pod zabranom je bio tok rijeke koji protiče kroz grad , pod zabranom je dio toka uzvodno i nizvodno 100 metara od građevina na vodi ( mostova , brana ... ) i opet je ostajalo puno mjesta za sve vidove ribolova . I ja bi volio da su ovi reviri ostali u vlasništvu ribolovačkih udruženja i da mogu cijelu godinu prepecati za 80 i kusur maraka , al jebi ga takav smo mentalitet pa sve usrašmo . jebo te pa na ostatku Plive se moglo i pecati i napecati al odnese marva i ribu i kamenje . Nek čovjek radi ovako sa vodom kako je do sad radio skidam mu kapu . I još nešto ( možda će se neki i naljutiti na mene ali će vidjeti da nema razloga ) : ribolov nije socijalna kategorija pa da svi moraju na pecanje (  da malo poprave budžet u frižideru ), i ja sam obična boranija al odričem se nekih stvari u životu da bi mogao provesti kvalitetan dan u ribolovu . Tako je bar svugdje u normalnom dijelu svijeta

Van mreže Ljubiša Bl

• Lovac
  • Klub RiboLovci
  • F & H
« Odgovor #214 poslato: Mart 13, 2013, 06:56:13 posle podne »
Ljudi pričate gluposti, čuj da nije Talićevih revira ne bi bilo ribe. Pa prije rata nije postojao ni jedan
revir pa je bilo ribe u izobilju.   :dash2:
7x64

Na mreži srda83

• Klub RiboLovci
« Odgovor #215 poslato: Mart 13, 2013, 07:43:43 posle podne »
Prije rata smo svi mi drukčije živjeli, tako da ta konstatcija ne pije vode nikako  :hi:
Mene nosi mutna rijeka...

Van mreže Ljubiša Bl

• Lovac
  • Klub RiboLovci
  • F & H
« Odgovor #216 poslato: Mart 13, 2013, 07:47:34 posle podne »
A kako to drugčije  : sjeti se :

Šta ima riba sa tim kako smo mi živjeli.
7x64

Van mreže djomla

• Klub RiboLovci
« Odgovor #217 poslato: Mart 13, 2013, 07:54:02 posle podne »
Pa prije rata su svi posle završene škole dobijali posao i radili, nisu imali vremena za ribolov osim organizovane ribolovne sekcije u preduzeću i odlaska u ribolov. Tada se daleko manje išlo u ribolov a više se radiolo. Sada je daleko iše dokonih ljudi, bez posla, koji jedva sastavljaju kraj sa krajem, mnogima od njih je pecanje i prodaja ribe jedini izvor prihoda, pa rat i posleratna depresija i posle je dosta ljudi našlo spas u ribolovi, itd...... A vode ostale iste, čak i manje, sve manje i manje je vode, kontam da je bar neko to primjetio.... Dragočajke nema, Suturlije, Švrakave, Vrbanja se prepolovila, itd.....
:-)

Na mreži srda83

• Klub RiboLovci
« Odgovor #218 poslato: Mart 13, 2013, 08:02:13 posle podne »
Pa prvo kreni od policije koja je bila podrška ribolovačkom društvu, za razliku od sadašnje situacije. Onda pogledaj koliko si ljudi tada poštovali zakone, tu ne mislim na kriminalce već na obične ljude. Pa dobro, zar treba objašnjenje koliko je život bio drugačiji a samim tim i stanje na vodi? :unknown:

Van mreže Ljubiša Bl

• Lovac
  • Klub RiboLovci
  • F & H
« Odgovor #219 poslato: Mart 13, 2013, 08:16:14 posle podne »
Vidim ti o tome puno znaš.
Jeli ti misliš da se i sada uz dobru ribočuvarsku službu, iza koje stoji zakon, a samim tim i policija kada je zovnu, nebi sačuvao riblji fond. Kako je sačuvan riblji fond na revirima. Možda su oni još uvijek u prijeratnom stanju svijesti ili možda mještani oko revira "drugčije žive" od ostalih ljudi u RS, pa tamo ima ribe.
Ja sam, zajedno sa još par ribolovaca bio ribočuvar (volonter) na rijeci Ugar, sve dok rukovodstvo SRD nije diglo ruke od vode zbog protočnih hidrocentrala (koncesija). Na toj rijeci je bio ne viđen krivolov od strane "ribolovaca" iz federacije, nakon 6 mjeseci našeg rada, zajedno sa policijom koji moraju doći po pozivu i prijavi ribočuvara, na Ugru se više nije mogao vidjeti ribolovac bez dozvole ili sa ulovljenom ribom ispod mjere. Imali smo revir u kojem je bilo više ribe nego pre rata. Sve je to napravljeno VOLJOM ribočuvara, poštenih ribolovaca uz punu podršku SRD.
7x64

Na mreži srda83

• Klub RiboLovci
« Odgovor #220 poslato: Mart 13, 2013, 09:06:17 posle podne »
Naravno da mislim da bi se sacuvao, ali nazalost o tome mozemo samo mastati. Niti imamo dobru ribocuvarsku sluzbu, niti jako SRD, niti zakone koji ih podrzvaju pa ni policiju koja ih cuva. U datom trenutku, htjeli mi to priznati ili ne, reviri su postali jedina mjesta gdje se cuva i odrzava riblji fond.

Van mreže simke

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #221 poslato: Mart 13, 2013, 11:35:39 posle podne »
Jel se ti reviri o kojima pricate nenormalno poribljavaju pa je zato "dobar" ribolov ili je to divlja riba?

Van mreže Ljubiša Bl

• Lovac
  • Klub RiboLovci
  • F & H
« Odgovor #222 poslato: Mart 14, 2013, 12:27:11 pre podne »
Jel se ti reviri o kojima pricate nenormalno poribljavaju pa je zato "dobar" ribolov ili je to divlja riba?

:emoha15:
7x64

Van mreže SAŠA977

• Pripravnik
  • *
« Odgovor #223 poslato: Mart 14, 2013, 07:18:57 pre podne »
Na Ribniku su vrlo rijetke ubačene kalifornijske pastrmke , sve sme divlje potočare i lipci . Pa samo pogledajte za vrijeme mrijesta koliko je trla pastrmki i lipljana , čitavim tokom se korito išara a niko ribu ne nosi više od 6-7 godina eto odakle riba .

Van mreže SAŠA977

• Pripravnik
  • *
« Odgovor #224 poslato: Mart 14, 2013, 07:27:40 pre podne »
Vidim ti o tome puno znaš.
Jeli ti misliš da se i sada uz dobru ribočuvarsku službu, iza koje stoji zakon, a samim tim i policija kada je zovnu, nebi sačuvao riblji fond. Kako je sačuvan riblji fond na revirima. Možda su oni još uvijek u prijeratnom stanju svijesti ili možda mještani oko revira "drugčije žive" od ostalih ljudi u RS, pa tamo ima ribe.
Ja sam, zajedno sa još par ribolovaca bio ribočuvar (volonter) na rijeci Ugar, sve dok rukovodstvo SRD nije diglo ruke od vode zbog protočnih hidrocentrala (koncesija). Na toj rijeci je bio ne viđen krivolov od strane "ribolovaca" iz federacije, nakon 6 mjeseci našeg rada, zajedno sa policijom koji moraju doći po pozivu i prijavi ribočuvara, na Ugru se više nije mogao vidjeti ribolovac bez dozvole ili sa ulovljenom ribom ispod mjere. Imali smo revir u kojem je bilo više ribe nego pre rata. Sve je to napravljeno VOLJOM ribočuvara, poštenih ribolovaca uz punu podršku SRD.
Za to što ste uradili vam skidam kapu , i da je neko bio prodiv vas i vašeg gazdovanja vodom ja bi stao na vašu stranu . Shvatam da se bunite zato što je dozvola skupa ali je činjenica da Talić čuva i dobro gazduje vodama . Greška vam je što ste odustali od Ugra , pa koncesionari hidroelektrana se nemogu miješati u vaše gazdovanje ribljim fondom i pravo na ribolov i izdavanje dozvola . Jeste da će brane i vodozahvati pokvariti ugođaj i ljepotu prirode Ugra ali ne vjerujem da će to smetati ribolovu .