Autor Tema: Omiljena pecaroska disciplina?  (Pročitano 2440 puta)

Van mreže Aco Marjanovic

• Klub RiboLovci
Omiljena pecaroska disciplina?
« poslato: April 03, 2017, 04:29:06 posle podne »
Dakle koja vam je omiljena tehnika? Musicarenje, varalica, fider, plovak, saranolov?

Meni bez dileme varalicarenje. Lovio sam na plovak, dubinski... I dalje to povremeno radim ali idem ka tome da se potpuno posvetim varalici. Tesko je definisati taj način ribolova, osecaj kada se npr.krupan bucov zaleti i udari po varalici je neprocenjiv. Pa onda stuka, smudj, som... Prelepa tehnika, jako atraktivna i dinamična. Po mom misljenju i najteža za savladati.
Recept za uspeh je prost: radi ono sto voliš i u šta veruješ.

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
    • http://www.ribolovci.com
Odg: Omiljena pecaroska disciplina?
« Odgovor #1 poslato: April 03, 2017, 05:33:18 posle podne »
Varalicarenje ali u poslednje vreme odem da pecam sarana cisto zbog dimljenja ni zbog cega drugog.
Varalicarenje inace je tehnika koja se stalno uci pa mi je zato na prvom mestu

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Sine, kad prodaš obraz, sve si izgubio u životu

„Lako je nauciti životinju, lako je i prostaka nauciti, ali je teško naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima“.

Na sledecim izborima glasam za AliBabu. On je imao samo 40 lopova

Tarabici; U Srbiji ce doci na vlast ljudi koji nece imati ni stida ni srama,vikace ja znam, a nece znati koliko ne znaju.......

Van mreže simke

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #2 poslato: April 06, 2017, 11:52:28 posle podne »
Zavisi od terena na kojima pecam. Mada najvise uzivam dok musicarim, samo nek je toplije. U rano proljece i kasnu jesen volim vise da varalicarim ali cim malo otopli musicarenje mi je #1 i malo gdje idem bez musicarca. Obozavam i varalicarenje, imam brdo varalica pa i steta bi mi bilo da ih ne koristim. Osjecaj kad ribe uzme dok drzim musicarsku strunu u ruci je dosta ljepsi nego dok motam masinicom recimo. Uvjek kazem ko ima mogucnosti i tereni mu dozvoljavaju nek proba musicarenje nece se pokajati.

Van mreže PerfectAngler

• Klub RiboLovci
« Odgovor #3 poslato: April 08, 2017, 04:52:18 posle podne »
Poceo sa varalicom i dubinkom nekada davno....pa do pre par godina varalicario skoro 25 god a sada samo dubinka..

Van mreže PerfectAngler

• Klub RiboLovci
« Odgovor #4 poslato: April 08, 2017, 04:52:48 posle podne »
Ispravka plovkom

Van mreže batarihter

• Klub RiboLovci
« Odgovor #5 poslato: April 08, 2017, 07:07:22 posle podne »
Zavisi od terena na kojima pecam. Mada najvise uzivam dok musicarim.Osjecaj kad ribe uzme dok drzim musicarsku strunu u ruci je dosta ljepsi nego dok motam masinicom recimo. Uvjek kazem ko ima mogucnosti i tereni mu dozvoljavaju nek proba musicarenje nece se pokajati.
..amin...pre 3 godine sam poceo sa musicom-i kraj...pastrmka,lipljen,klen...ove godine sam uzeo jaci pribor za smudja i bucova...ali taj osecaj,kad je riba na kanapu je neopisiv..puta 10-nego kad je na varalicarskom stapu...mada,jos uvek varalicarim soma,mladicu,smudja...bistro na vodi...  :emoha15:
...svuda je bolje,gde nas nema....
...kakvih sve ljudi ima na ovoj planeti - dobro se i vrti...

Van mreže Aco Marjanovic

• Klub RiboLovci
« Odgovor #6 poslato: April 19, 2017, 07:56:11 posle podne »
Varalicarenje volim zbog dinamicnosti tehnike (i kada riba ne radi zanimljivo je) ali i jos jedne stvari: ne nosi se puno opreme. Ja recimo kada idem da blinkerisem ponesem manji ranac (u kome je jedna kutija sa varkama, nesto od sitnog pribora, lip grip) i samo jedan stap koliko toliko univerzalan da mi pokriva razne terene i grabljivice.

Majke mi divim se sarandzijama, fiderasima/dubinkasima i plovkarosima, koliko oni pribora transportuju do vode to je fascinantno. Stolice, futrole za stapove, drzaci, cuvarka, meredov, kese sa hranom, crvi, gliste, razni drugi mamci, kofe za mešanje, dušeci, šatori, suncobrani, dva-tri štapa, rod podovi. Hebo te otac meni se slosi samo kada vidim toliku količinu stvari.  Znam kako je to jer sam ranije tako lovio, dok se raspakujem prodje me volja za pecanjem.

Na mreži Palilulac

• Klub RiboLovci
« Odgovor #7 poslato: April 23, 2017, 08:25:28 posle podne »
Varaličarenje. Nekad zabacim i dva šaranska štapa da bih zauzeo mesto. Dešavalo se da ljudi pokušaju da mi otmu mesto, zato što "samo" varaličarim. :dash2:

Van mreže Aco Marjanovic

• Klub RiboLovci
« Odgovor #8 poslato: April 23, 2017, 11:35:08 posle podne »
Ima ljudi koji varalicarenje posmatraju kao mlacenje prazne slame iz samo njima znanih razloga.

Van mreže Mangup

• Klub RiboLovci
« Odgovor #9 poslato: April 24, 2017, 10:03:46 pre podne »
Varalica/plovak po meni najbolje nazovimo discipline, jedan kolega je rekao: "Jedan gr vise olova na plovku zna da izostavi ulov!"  :hi:

Na mreži Palilulac

• Klub RiboLovci
« Odgovor #10 poslato: April 24, 2017, 02:26:06 posle podne »
Plovak kome uđe u krv, ne izlazi. Naročito mi zagriženo deluju skobaljaši.  :emoha15:

Van mreže zastomito

• Pripravnik
  • *
« Odgovor #11 poslato: April 24, 2017, 06:44:46 posle podne »
Бар код мене је то због тога што је скобаљ пет пута бројнији од свих других риба заједно.

Sent from my E2303 using Tapatalk

Van mreže simke

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #12 poslato: April 27, 2017, 03:07:16 pre podne »
Бар код мене је то због тога што је скобаљ пет пута бројнији од свих других риба заједно.

Da, mislim da u tom grmu lezi zec. Zavisi ko se gdje nalazi, kakve ga vode okruzuju i koja riba obitava u njima.

Na mreži angler

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #13 poslato: April 28, 2017, 10:44:28 pre podne »
Varalicarenje definitivno. Sa njim sam poceo sa 7 godina na Dunavu, i dan danas varalice. Sve sto treba stane u prsluk, stapic, cizme i na vodu.
Ja sam iz Vojvodine, imam libelu u glavi, nemoj ti meni nije uzbrdo