Autor Tema: Japra  (Pročitano 13137 puta)

Van mreže Vladan

• Preminuli clanovi
  • Klub RiboLovci
  • *
Odg: Japra
« Odgovor #30 poslato: April 11, 2011, 10:23:28 posle podne »
Taj idiot je davno napravio tu branu, jebiga, ne može riba dalje od toga, to je žalosno, jebiga, šta je tu je, kad imamo ovakvu državu gdje je sve dozvoljeno, to je na žalost tako. Mladica je tu najmanje kriva jer ona samo radi ono što joj je instinktivno usađeno, ide da produži svoju vrstu. Pazi, poslije brane u gornjem toku ima bruka sitnog mladunjka i to znači da se ona gore mrijesti, tačnije da se mrijeste ribe koje su ostale gore poslije izgradnje brane......

Van mreže Borijan Dabić

• Klub RiboLovci
  • Subotica Fishing Team
« Odgovor #31 poslato: April 11, 2011, 10:43:41 posle podne »
Vladane imam osjećaj da žeka priča o nekom novom mlinu i brani
"Ima u bosanskim riječicama i potocima jedna naročita vrsta pastrmke, velika, posve crna po leđima, sa dvije-tri krupne crvene pjege.To je neobično proždrljiva, ali i neobično lukava i brza riba koja leti kao obnevidjela na udicu u vještoj ruci, ali je nedostižna, čak i nevidljiva za onoga ko nije vješt tim vodama i toj vrsti ribe."
(Ivo Andrić,"Priča o vezirovom slonu")

Van mreže bojanbl

• Klub RiboLovci
« Odgovor #32 poslato: April 11, 2011, 10:44:41 posle podne »
I ja mislim isto...jer onaj mlin nema izbetoniran jaz...

Van mreže Vladan

• Preminuli clanovi
  • Klub RiboLovci
  • *
« Odgovor #33 poslato: April 11, 2011, 11:05:00 posle podne »
Moguće, ako je to onda jebiga...

Uglavnom poslije one brane gdje ima kuća je hvatan mladunjak, znači mislim na gornji tok. Libor i ja smo hodali do pred sam kanjon, to je predivna rijeka, ostao sam bez riječi...

Van mreže djomla

• Klub RiboLovci
« Odgovor #34 poslato: April 12, 2011, 10:18:21 pre podne »
Ima tih brana na Japri više, nažalost  :o:

:-)

Van mreže ZEKA_BL

• Klub RiboLovci
« Odgovor #35 poslato: April 12, 2011, 02:14:43 posle podne »
Ma kontam  da je bilo tu mladicu taj dan izloviti i prebaciti kod nas u Vrbas da zivi pa iduce bi se godine bar mrijestila a ovako je poubijana sva za jednu noc.Kad dodje vrijeme mrijesta pastrmke tamo treba ici i pokusati nesto uraditi jer ce i ona isto proci kao i mladica.

Van mreže libor

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #36 poslato: April 14, 2011, 02:27:10 posle podne »
Tu branu treba minirati , a Japru zabraniti totalno na par godina , onda bi ta rijecica postala raj zemaljski ...

Nego jel' isao neko u Hasane , po pricama nekih tamo je Japra predivna (po pricama tamo se u Japru ulijeva hrpa potoka) ...

Van mreže bojanbl

• Klub RiboLovci
« Odgovor #37 poslato: April 14, 2011, 04:03:51 posle podne »
Tu branu treba minirati , a Japru zabraniti totalno na par godina , onda bi ta rijecica postala raj zemaljski ...

Nego jel' isao neko u Hasane , po pricama nekih tamo je Japra predivna (po pricama tamo se u Japru ulijeva hrpa potoka) ...

Kolega mi je u Hasanima bio prosle godine....kaze da je fatazija...ja se nadam da cu se u to cim prije uvjeriti...vjerovatno vec sledece sedmice...

@Libor: Jel znas mozda jel se iz Hasana moze izaci na drugu stranu prema Uni...tj.  u Rudice i usput obici Vojskova?

Van mreže ZEKA_BL

• Klub RiboLovci
« Odgovor #38 poslato: April 14, 2011, 04:16:53 posle podne »
Mozes otici iz Hasana u Srednji Dubovik pa onda ides u Rudice.

Van mreže libor

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #39 poslato: April 15, 2011, 08:15:25 pre podne »
Moze , kao sto Zeka kaze , Srednji Dubovik , ali ja bih isao za Arapusu pa odozgo prema Slapu , samo pazi tamo ima mocvara sa zivim blatom ...

Van mreže Kure

• Početnik
« Odgovor #40 poslato: April 06, 2015, 01:15:57 posle podne »
Ajde malo da aktiviramo ovu temu... novi sam pa da podjelim svoja iskustva!
Japra, predivna...  :emoha21:
I mogu da kazem da je bogata mladicom (ne samo mladunjcima)... E sad ne znam koliko onaj mlin smeta, ali je ima, vjerovatno se mrijesti ona sto je ostala iznad mlina! Sto se tiče potočare, jako slabo, bio sam dve godine zaredom po nekoliko puta, i nijednu nisam uhvati0! Kalifa pokoja, mada mi nije jasno odakle tamo, nemam informaciju da ima ribnjak... Klena isto ima, poprilicno i krupnog!

Van mreže sickohn

• Početnik
« Odgovor #41 poslato: Mart 25, 2020, 02:51:55 posle podne »
Vidim da je tema bas stara i da nema nekih novosti u njoj, al da probam. Ja sam iz Srbije, a zenini su iz Hasana pa zbog toga ima neko imanje tamo.Zanima me situacija oko Japre u tom delu, znaci Hasani. Ima li kakvog ribolova, koji su uslovi, gde se dozvola kupuje, hvata li se na musicu ili leptira, pace... I koliko je daleko reka od samog centra Hasana, od skole recimo.Hvala unapred

Van mreže sickohn

• Početnik
« Odgovor #42 poslato: Mart 25, 2020, 02:54:51 posle podne »
E, da .da ne budem Nepristojan. Pozdrav svima na forumu.Zovem se Srdjan i iz Kraljeva sam.