Autor Tema: Flyfishing sekcija Mali Zvornik  (Pročitano 14339 puta)

Van mreže tommylee

• Klub RiboLovci
Flyfishing sekcija Mali Zvornik
« poslato: April 22, 2010, 08:34:32 pre podne »
Gledam ja to i deluje mi totalno jednostavno ali kad se setim mojih izleta u svet musicarenja od pre 3-4 godine odmah mi bude jasno da je sve drugo samo ne jednostavno.Kad mi skinu gips odoh ja na onaj potok u mojoj blizini...ako nista drugo bar me niko nece videti i nece moci da mi se smeje hehehe

Aco kad dođešu rodni kraj ponesi mušičarac,imamo ja i kolega Raka da te obučimo za kratko vrijeme.Po meni najbitnije je ukomponovati  štap-strunu.Ja se prošle godine mučio sa nekom,a ove sam nabavio strunu koja izleće kao metak.
Osnovali smo mušičarsku sekciju a lagano idu i prvi časovi  : :emoha22:

Van mreže Aco

• Klub RiboLovci
Odg: Flyfishing sekcija Mali Zvornik
« Odgovor #1 poslato: April 22, 2010, 08:56:48 pre podne »
Nemoj zezati da u Zvorniku postoji musicarska sekcija?Gde lovite sa mahacem?

Van mreže tommylee

• Klub RiboLovci
« Odgovor #2 poslato: April 22, 2010, 04:28:56 posle podne »
Nemoj zezati da u Zvorniku postoji musicarska sekcija?Gde lovite sa mahacem?
Sekcija je u Malom Zvorniku.Možeš se učlaniti radi povećavanja članova i popularizacije FF na Drini.Naravno potpuno je besplatno.A evo kolega sa lipljenom uhvaćenim u Malom Zvorniku na gradskoj plaži.

Van mreže Aco

• Klub RiboLovci
« Odgovor #3 poslato: April 22, 2010, 05:48:50 posle podne »
U Malom Zvorniku postoji musicarska sekcija i ja to tek sad cujem  :dash2:
Koliko vas vec ima?
Zar gradska plaza nije na jezeru?
Znaci na leto ne treba da idem nigde na drugo mesto vec kao i do sada samo sto umesto varalicarca treba da ponesem musicarski stap  :happy:

Van mreže tommylee

• Klub RiboLovci
« Odgovor #4 poslato: April 22, 2010, 07:26:32 posle podne »
Tek smo je osnovali.Ima nas oko desetak.I uglavnom slabo iskusnih.Nije ni bitno.Važno je da se počelo odnekle. Inače u udruženju u Malom.z. smo naišli na veliki otpor! Kao da nema dovoljno zainteresovanih i da NAMA to netreba.Eto kakvi smo to ljudi.

U daljem planu radimo na tome da Donja Trešnjica bude proglašena za revir.Nije neka voda ali opet je čisto salamonoidna.Ima jedan dio,ti to vjerovatno bolje znaš,gdje riba ne može uzvodno.
Po pričama lovljeno je i po pet kilograma pastrmke,naravno potočne.

Večeras idem kod jednog druga koji mi je nevazao jedno 20 mušica.Pa se lagano spremam za novu sezonu.
U planu nam je da probamo što više vrsta da mušičarimo.A ne samo lipljena ili pastrmku.

Ja sam se kupao tu ispod zgrada a i dosta drugih pa rekoh da je gradska plaža,a i nešto je tu opština uređivala.To je potez ispod zabavišta.

Van mreže Aco

• Klub RiboLovci
« Odgovor #5 poslato: April 22, 2010, 09:06:21 posle podne »
10 ljudi osnivaju a oni kazu da nema dovoljno zainteresovanih........o zemljo otvori se  :dash2:
Kad vas je na pocetku 10 bice NAS uskoro mnogo vise  :hi:
Ta recica,ako mislimo na istu (ja mislim na onu sto se uliva u Amajicu u jezero ali ima i jedna iznad Ljubovije ali ona je Gornja Tresnjica ako se ne varam) ne bi bila losa za musicarenje.Kao klinac se secam da sam na njoj lovio pastrmke,ne velike ali ipak su bile potocare.Ovde na primer,u gradu u kojem zivim je jedan dosta manji potok odlican musicarski revir pa verujem da bi i ta voda to mogla postati ako bi se poribilo i cuvalo........samo tesko je to sacuvati tamo od mestana.

Van mreže Čiko

• Klub RiboLovci
« Odgovor #6 poslato: April 22, 2010, 11:29:11 posle podne »
samo naprijed momci sa sekcijom...musicarenje je kraljevski sport...

Van mreže tommylee

• Klub RiboLovci
« Odgovor #7 poslato: April 23, 2010, 09:19:58 pre podne »
Pa zato nam treba revir.Zabrana pecanja živim i ostalim prirodnim mamcima.Zabrana krivolova i namjernog zagađenja vode (kreč).I sve druge stavke.To je ta "riječica",ja bih ipak rekao potok.Ali nema veze.Ima zanimljivih mjesta,solidnih virova u kojima pastrmke ladno obitavaju.
Plus bi posle mogli da izvršimo poribljavanje potočarom,što bi kroz neki period dalo rezultate.
A opet gledano do Ljubovije (Ljuboviđa) nema salamonoidna voda koja bi mogla biti mušičarski revir.Veći dio ove vode je nenaseljen.Naselje je na početku pa tako ne bi bilo zagađivača.
Nadam se da ćemo uspjeti u našim namjerama :emoha21:

Van mreže Galama

• Početnik
« Odgovor #8 poslato: April 23, 2010, 12:10:20 posle podne »
Momci, svaka cast! Verujte mi da se bojim da to probam i ja. I onako pecam sve ko ludak, od Krkuse do Mladice  :Milance 11:
Jos mi samo ovaj luksuz treba...

Van mreže Aco

• Klub RiboLovci
« Odgovor #9 poslato: April 23, 2010, 12:38:42 posle podne »
Nidzo verujem da bi ti naucio perfektno musicariti jer sve sto radis radis perfektno  :hi:

Tomi,da li ce vam dozvoliti oni iz udruzenja da napravite revir i kako bi se to cuvalo,poribljavalo....?
Istina,ima tamo solidnih virova....pre sam mislio da je to plitko ali kad sam cuo da su se ljudi topili u njoj promenio sam misljenje.Stvarno je to lepo zamisljeno,ako bi uspeo da se napravi revir,da se poribi i sacuva....bila bi to prelepa musicarska voda.
Ako treba da se organizujemo tu sam da pomognem!

Van mreže tommylee

• Klub RiboLovci
« Odgovor #10 poslato: April 23, 2010, 02:24:50 posle podne »
Za početak da vas učlanimo.Jer brojem ljudi možemo da im pokažemo koliko nas ima.postoje pravila za revir.Pa tako da imamo legitimno pravo na njega.Najvažnije je da ljudi iz udruženja žele.Naime korisnik vode ima pravo na 30% vode da proglasi revirom.Ovi se zanose da jezero proglase.Što je po meni čista budalaština.Jer ni po jednoj tačci nema osnova.
Galama,biće uskoro praktična nastava na Drini.Pa će svako moći da se oproba.Za sada pokušavamo da nađemo sponzore koji bi podarili sekciji neki FF pribor.Nije bitna marka ili cijena.Bitno je da novi članovi mogu da treniraju.Ja i kolega Raka smo imali proljetos višečasovni trening na fudbalskom igralištu u Radalju.
Svakom ćemo pomoći koliko god je to moguće.Zato smo i osnovali sekciju.

Kada bude voda proglašena revirom onda idu dalji radovi.U cilju povećanja potočne pastrmke.Naravno ništa ne planiramo na svoju ruku da radimo.Već ćemo tražiti stručna lica.Već smo pregovarali sa određenim ljudima iz udruženja koji nas podržavaju,i oni su nam predložili da pozovu experta radi utvrđivanja riblje osnove i kvaliteta vode.

Van mreže zeljko

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #11 poslato: April 23, 2010, 05:31:28 posle podne »
Mušičarska sekcija, revir, šta reći sem  :e19: :e19: :e19:

Van mreže raka HARDY

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #12 poslato: April 23, 2010, 06:15:12 posle podne »
Pozdrav kolega Aco! Tomy me je melopre našao na vodi pa mi reče da se uključim :-)  Ovako, sekcija je zvanično osnovana pre godinu i dva meseca. No zbog nerešeniš pravnih začkoljica i ove poznate frke oko gazdovanja vodom, čekali smo da se situacija smiri malo. Tako da smo se bacili na posao, onako ''muški'', tek pre par meseci, pošto su  nam zvanično usvojeni Pravilnik o radu sekcije, kao i neki naši zahtevi. organi su izglasani, tako da sa pravne strane, sve je završeno. Ostalo je sitno.

sekcija trenutno broji 17 članova, ali, kurseve FF, pohađa tek 6-7 njih. No, trudimo se da nešto uradimo na popularizaciji FF.

Kao sto Tomy reče, pravo članstva, prema članu 4, Pravilnika, imaju svi i besplatno je sa naše strane. Zašto ovo kažem ''sa naše'' .. ? U ponenutom članu stoji, da je uslov članstva u sekciji, članstvo u OOSR ''Drinsko jezero'' ,M. Zvornik. znači, 400 din, koliko iznosi njihova članarina.

Kursevi se održavaju u MZ. Nedavno smo završili časove u učionici, i sada krećemo sa polaznicima na travu , pa na vodu. Takođe, imamo svoju skriptu, u kojoj su osnove mušičarenja, ali savremenije od nekih starih knjiga FF, najbolje objašnjene. Skriptu svako može preuzeti , odnosno da mu pošaljemo kao mail. Jer, štampanje nas košta, a Tomy i ja sve finansiramo, tako da,.. nema potrebe objašnjavati.

Sve što bilo kome treba pokazati oko FF casting-a, vezanja muva, nekanam se javi. Radi smo pomoći. Najbitnije nam je druženje i naravno sam ribolov  :Milance 11:

Što se terena tiče kod nas i riba koje lovimo, takođe, možemo pomoći svima, osim onima koji su kao neki naši ''prijatelji'' dovodili i ''šušu i mušu'' ovde i pravili haos na zabranjenim mestima i na nedozvoljena sredstva.

a kada ste se dotakli Trešnjice, tj, Bioranjske reke, samo da se pohvalim da sam  pre desetak dana imao nekoliko pegavih lepotica  :g:

Van mreže Aco

• Klub RiboLovci
« Odgovor #13 poslato: April 23, 2010, 10:45:41 posle podne »
Rako kao prvo da ti pozelim dobrodoslicu na www.ribolovci.com  :hi:

Mnogo mi je drago da je ovako nesto osnovano u Malom Zvorniku,ni sanjao nisam da je tako nesto moguce ali kao sto vidim za sve je potrebna samo dobra volja a sve ostalo ce doci samo po sebi.
Vidim da ste lepo krenuli i da ste organizovani jer 17 ljudi zainteresovanih za ovaj vid ribolova u Malom Zvorniku nije malo.
Nadam se da cete uspeti sa osnivanjem revira jer bi bilo zaista lepo imati jednu musicarsku vodu pored samog jezera koje je bogato ribom,mislim da bi to povecalo posetu ribolovaca iz drugih krajeva.
Ne znam da li sam dobro razumeo,ti i Tomi vodite FF kurs ili neki instruktor sa strane?Ako to vas dva radite znaci da ste vec ispekli znanje  :hi:
Ja cu se naravno uclanii u FF sekciju jer ispunjavam uslove.......svake godine placam clanarinu u udruzenju  :emoha1:
Ako ti nije problem posalji mi vasu skriptu na meil [email protected]
Tu sam i ako treba da se organizujemo za neke akcije  :hi:

Van mreže raka HARDY

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #14 poslato: April 24, 2010, 11:39:59 posle podne »
Trudimo se-Tomy i ja smo se upoznali prošlog leta. Najzad neko koga interesuje FF u M.Zvorniku. Ja sam mušičario ovde i kao klinac, ali, mogu reći da sam naučio tek odlaskom u Užice pre 8 godina. Živeo sam tamo neko vreme i, na moju sreću upoznao prave ljude i dobre mušičare. Takođe, iskoristio sam poznanstvo i druženje sa Saletom - Džeksonom ( Đetinja) i Dragom ( Vl. bivšeg - Fisghing Team) i naučio vezati zaista prave pastrmske mušice, užičke skole. Po povratku u MZ, nisam imao društvo kada je FF , ovde u pitanju. Onda sam upoznao par Lozničana, koji su se oprobali u ovoj disciplini, ali , čuo sam da su mnogi odustali. Sekciju smo osnovali prvenstveno, jer je od prošle godine, uslov učestvovanja na FF takmičenjima. Pošto više njima ne upravlja MFS ( Mušičarska Federacija Srbije - Ivan Drago ) , već MO SRSS ( Mušičarska Organizacija Sportskog Ribolavnog Saveza Srbije - g-din Sale) . Ali, kako smo i Tomy i ja primetili da nas ljudi radoznalo posmatraju dok lovimo klenove i bucove u gradu, ovom tehnikom ikako su se počeli raspitivati, rešili smo da malo ozbiljnije opradimo na tome.

Pazi, broj člnova jeste i više nego zadovoljavajući, ali, više su to članovi podrške nego stvarni mušičari. Pored nas dvojice, mislim, da ćemo ''proizvesti'' dva do tri dobra mušičar i još toliko povremenih, usputnih.

Cilj nam je da se povežemo sa zaljubljenicima u FF iz okoline. Možemo baš sarađivati, viđati se i takmičiti se zajedno. Mi imamo osnovanu sekciju. Ja znam koliko je to teško učiniti d azaist abude legalno i legitimno, pogotovo kada , jedva da imaš podršku. U Udruženju smo uspeli, kako zahvaljujući našoj ozbiljnosti u tome, tako i zahvaljujući Džeriju i Ćiri koji su odigrali veliku ulogu !! To moram napomenuti!

Skriptu ti šaljem. Takođe, ko bude želeo više znati o nama, mogu mu poslati naš Pravilnik o radu sekcije, kao i Pravilnik FF tatmičenja ili bilo koji Zakon. Naoružali smo se dobro  :Milance 15:

Trešnjica.. da vas obradujem, na poslednjem sastanku , usvojeni su nam zahtevi o PORIBLJAVANJU i  propisivanju posebnog režima ribolova u jednom delu reke. Na nama je da organizujemo akciju čišćenja i uređivanja tog dela korita.