Autor Tema: Dajte par saveta za vikend  (Pročitano 18707 puta)

Van mreže Aco

• Klub RiboLovci
Dajte par saveta za vikend
« poslato: Maj 07, 2010, 03:30:25 posle podne »
Posle dugog lezanje...vecinom neopravdanog ali u zadnja 2 ipo meseca opravdanog (bio sam u gipsu i na stakama) konacno sam odlucio da izadjem na vodu.Pribor i muve su spremni,karta kupljena i samo cekam da svane nedelja pa da krenem   :Milance 11:
Danas sam malo obilazio vodu,trazio gde cu stati sa autom i prici vodi i napravio sam par fotki pa bi trebao par saveta od iskusnih kolega kako pecati na ovoj vodi.Iznenadilo me je koliko je nizak vodostaj...ocekivao sam nesto sasvim drugo u ovo vreme.
Da napomenem voda je siroka nekih 10 m.

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
    • http://www.ribolovci.com
Odg: Dajte par saveta za vikend
« Odgovor #1 poslato: Maj 07, 2010, 03:34:44 posle podne »
tu najbolje da udjes sa dva stapa hehehe a izmedju mrezica neka .

jel to ta rekao o kojoj si pricao Aco i kojih sve riba ima u n joj?
Sine, kad prodaš obraz, sve si izgubio u životu

„Lako je nauciti životinju, lako je i prostaka nauciti, ali je teško naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima“.

Na sledecim izborima glasam za AliBabu. On je imao samo 40 lopova

Tarabici; U Srbiji ce doci na vlast ljudi koji nece imati ni stida ni srama,vikace ja znam, a nece znati koliko ne znaju.......

Van mreže Aco

• Klub RiboLovci
« Odgovor #2 poslato: Maj 07, 2010, 03:43:33 posle podne »
Jeste Chaki,ovo je taj potok o kojem sam pricao.Pa sad ne znam,kada sam pre pecao na njemu hvatao sam klenove i male potocare....e sad kazu mi da je gornji deo mnogo bolji i da je pun pastrmke.Na njihovom sajtu moze da se nadje da ima potocare,kalife,lipljena i klena...sad koliko cega ima i sta je tacno stvarno ne znam dok se sam ne uverim.

http://oberoesterreich.anglerinfo.at/html/sr_ramingbach_unt._detail.html
http://oberoesterreich.anglerinfo.at/html/sr_ramingbach__unterer_.html
http://oberoesterreich.anglerinfo.at/html/sr_ramingbach__oberer_.html

Van mreže VladaBG

• Klub RiboLovci
« Odgovor #3 poslato: Maj 07, 2010, 03:51:45 posle podne »
Hehehehe,kako ce da proredi muve po ovom granju....

Na mreži simpson H

• Lovac
  • Klub RiboLovci
    • http://www.musicarenje.com
« Odgovor #4 poslato: Maj 07, 2010, 03:58:26 posle podne »
Ja bih na ovoj reci potrazio prvu kafanu i proveo vreme u njoj :drinks 1:

Aco ugazi u vodu i polako korak po korak uzvodno, pretresi svaki kamen i svaki brzak. Na ovakvim recicama sto besumnije kretanje je od vitalnog znacaja, zato ih i ne volim. U ovim godinama i sa ovolikim stomakom i zglobovima koji otkazuju, nisam vise za takve "avanture"

Van mreže hauba

• Klub RiboLovci
« Odgovor #5 poslato: Maj 07, 2010, 08:05:19 posle podne »
Jaooo Aco, vodica ti je bonbonica prava. Sladka, cista i zajebana za ribolov.
To je ono o cemu sanja svak musicar. Mi to zovemo "teska voda"
Nemoj se previse zajebavati sa svakim kamenom, nego idi od vira do vira. Polako uzvodno, sto vise po obali, ako dopusta. Dobro ces se oznojiti, a to je zdravo brate moj, neboj se. Trazi brzak koji prelazi u malo dublji vir-tomf i tu obavezno "drift" tehnikom. Sa suvom se ne zajebavaj, osim ako uocis ciljnu ribu koja kupi na povrsini.
Jaooo, kako bih bio sa tobom. Sladko za popizdit  :Milance 4:
Nimfu odaberi od dubine vode, tu je sad garant tuleras u kucici prisutan, malo more gamarusa, pokoja kamenjarka i male jednodnevke.
Vjeruj mi, da je riba tu, pa makar vodica izgledala nikakva.
Grlim Acu, volam ga snazno.....

Van mreže simic014

• Klub RiboLovci
« Odgovor #6 poslato: Maj 07, 2010, 08:12:31 posle podne »
super ti je voda Aco.....
ima ovde sigurno..belice,kesege.zlataca...samo budi uporan... :e19:
da bi zlo pobedilo,potrebno je da dobri ljudi ne urade nista

Van mreže Aco

• Klub RiboLovci
« Odgovor #7 poslato: Maj 08, 2010, 10:20:53 pre podne »
Cu da vas poslusam,polako uzvodno pa sta bog da   :hi:

Van mreže raka HARDY

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #8 poslato: Maj 08, 2010, 01:09:36 posle podne »
Mongo lepa rečica!! Bilo bi najlepše kada bi riba kupila na površini! U tom slučaju majske muve na udicama 10-14 i Adams, bi trebale da su neka ''sigurica'' . Ostalo, sve zavisi od same vode i ribe u njoj. Ja ovih dana na njih dobijam lena i kalifu. Mada Kraljevski kočijaš i to CDC verzija mi se ovih dana najbolje pokazao za klena. Opet, to ovde uzima. Ako na površini, pa ni u vodenom filmu ne uzima ništa ozbiljnoje, kreni uzvodno polako i bacaj nimfe. Zečije uvo, Princ, razne imitacije kamenjarki i tulara... Teško je dati savet za nepoznatu vodu.

Ja odih na bucova i štuku. Malo strimerčiće da provučem   

Van mreže hauba

• Klub RiboLovci
« Odgovor #9 poslato: Maj 08, 2010, 02:09:20 posle podne »
Ja mislim da od suve muhe nece bit nista, zbog loseg vremena.
Aco, jel se ti podigla i malo zamutila voda u poslednjih 24 casa????

Van mreže simke

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #10 poslato: Maj 08, 2010, 06:09:27 posle podne »
Aco rjecica fino izgleda ali taskve su najteze za musicarit. I ja sam mislio danas malo da izadjem ali temperatura je opala danas boze sacuvuaj i kisa po malo frca. Ne znam dal da se odlucim za musicarac ili  da idem na sigurno (varalicom ;)). Mozda oba ponesem  :unknown: Inace ako vjetric duva i malo je zahladnilo probaj i sa nekom mokrom muvom ako imas, meni u takvim trenutcima najbolje rade. Normalno i nimfica neka ali u takvoj vodici najlakse osjetim udarac na mokru.

Van mreže hauba

• Klub RiboLovci
« Odgovor #11 poslato: Maj 08, 2010, 06:26:04 posle podne »
Simke, nema tu ljubavi, ja mislim da je Acotova rjecica striktno muharska voda i sas spinericom se nesmes priblizit vodi nit na 100 metara.

Van mreže Aco

• Klub RiboLovci
« Odgovor #12 poslato: Maj 08, 2010, 07:28:08 posle podne »
Tacno care,na ovoj vodi samo je musicarenje dozvoljeno.Cekam da sutra svane pa cu da probam sve pa sta bog da.Inace i ovde danas kisa povremeno pada ali je voda i dalje izuzetno bistra,svaki kamencic se vidi.Malo pre sam prolazio tuda pa sam morao da stanem i da vidim kakva je ;-)

Van mreže simke

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #13 poslato: Maj 09, 2010, 01:23:17 pre podne »
Nisam ni govorio za Acinu rjecicu, vec ovde za rjeku kod mene. Bar sto ste varalicarenja tice. A za mukre musice i Acinu rjecicu jesam govorio  :yes: Danas sam ipak izasao na vodu sa mahacem, voda malo zamutila i fino porasla, samim tim i temperatura opala. Rezultat, dvije pastrmke i to obe na red tag-a mokru. Aco srecno sutra  :emoha22:

Van mreže Aco

• Klub RiboLovci
« Odgovor #14 poslato: Maj 09, 2010, 06:19:58 posle podne »
Isao sam danas u ribolov......konacno :Milance 50:
Kada sam jutros stigao do vode hteo sam da se vratim kuci.....juce je bila kristalno cista a danas kao oranje  :dash2:

Razmisljao sam da li da se vratim kuci ili da odem malo uzvodno i pogledam kakav je teren.Odlucio sam da ipak odem malo dalje i nisam pogresio.
Posle nekih 15-ak kilometara primetio sam da je voda cistija i odlucio sam tu da bacam.

Bacao sam nimfe ali nije bilo nikakvih desavanja....mozda je i bilo ali ja nisam to mogao da vidim jer nisam imao indikatora a struna i ako je plivajuca je tonula?!

Posle nekih sat ipo-dva sam odlucio da probam sa suvim musicama i samo posle par zabacaja u jednom viru video sam bljesak tela pastrmke....video sam je kako kupi muvu sa povrsine.Nisam bas bio najbole skoncentrisan i nisam udario kontru vec sam laganao poceo da je privlacim i uz samu obalu je uspela da se otkaci.Deluje mi da je bila nekih 20 cm duzine.Uzbudjen i iznerviran ali zadovoljan sto sam imao udarac i sto sam je video nastavljam dalje.
15-ak metara uzvodno zabacujem opet suvu muvu,samo drugu jer sam prethodnu ostavio na drvetu i opet imam udarac i to kakav!
Ova je mnogo veca ali i ona spada uz samu obalu.....bilaje bar 30 cm.
Odlazim uzvodno i pocinjem strimera da bacam....na drugi zabacaj udarac i riba.....ovaj put uspevam da je izvucem.Potocara od celih 30 cm izvucena na mestu gde je voda siroka 3 metra!!!
Mojoj sreci nije bilo kraja.
Slikam na brzinu,merim i vracam u vodu  :hi:

uhvatio sam je na ovom mestu....nije sire od 3 metra!

Bacao sam jos malo ali nije bilo desavanja pa sam otisao prar km nizvodno,mesto je lepo sam voda je prljava mada se ispostavilo da je i ovde bio pun pogodak sto sam dosao tu da bacam.
Imam prvo jedan udarac na strimera koji nisam uspeo da realizujem,riba je spala pose 2-3 sekunde.
Posle 10-ak minuta dobijam kalifu!
U medjuvremenu je stigla zena sa klincima i drug Beli pa je imao i ko da me slika  :emoha1:

Posle fotkanja pustanje  :hi:

Malo mi je Beli pokazivao kako se baca jer za razliku od mene on zna bacati i bez problema izbacuje 15-ak metara koliko je i trebalo.

Na scenu stupa Dani,moj stariji sin......ovo je trebalo snimiti  :emoha1:

Nisam vise mogao da bacam,posle 7 sati ribolova sve me je bolelo a najvise povredjeni zglob.Odlucio sam da za danas zavrsim sa ribolovom i da cekam sledecu priliku kada voda bude dobra mada sam i danas prezadovoljan sa rezultatom jer je voda bila katastrofa.
Moram samo nabaviti jedan kraci stap jer ovaj klase 5 i duzine 9' definitivno nije za ovu vodu  :hi: