Autor Tema: Dajte par saveta za vikend  (Pročitano 18762 puta)

Van mreže Aco

• Klub RiboLovci
Odg: Dajte par saveta za vikend
« Odgovor #30 poslato: Maj 09, 2010, 08:58:04 posle podne »
Vlado kad nema tudje i svoja je dobra zar ne   :e15:
Nego daj malo opisi ti ono sto me interesuje vezano za lov nimfama...trebace mi sledeci vikend  :hi:

Van mreže Chaki

• Administrator
  • Klub RiboLovci
    • http://www.ribolovci.com
« Odgovor #31 poslato: Maj 09, 2010, 09:00:19 posle podne »
to se kaze Vlado tudje pare brojati i svoju zenu ebati hehehe.

Aco drago mi je da si izasao i da si se upisao sa lepo potocarom i zelim ti jos vecu pajku na toj reci. Jos veca ce uskoro  :drinks 1:
Sine, kad prodaš obraz, sve si izgubio u životu

„Lako je nauciti životinju, lako je i prostaka nauciti, ali je teško naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima“.

Na sledecim izborima glasam za AliBabu. On je imao samo 40 lopova

Tarabici; U Srbiji ce doci na vlast ljudi koji nece imati ni stida ni srama,vikace ja znam, a nece znati koliko ne znaju.......

Van mreže VladaBG

• Klub RiboLovci
« Odgovor #32 poslato: Maj 09, 2010, 09:10:33 posle podne »
To malo o nimfama je tri kucane strane.....konektora nema plivajucih i tonucih,svi su isti....predvezi postoje razliciti...
Za tako malu vodu indikator nije potreban,stavlja se obican predvez od 7,5 ili 9fita....dodas izmedju 1-1,5m tipeta i nimfa na kraj,gledasu vrh kanapa,to je dovoljno...

Ima dosta nacina vodjenja nimfe,osnovni su uzvodni zabacaj ili upstream nimphing,tu imas dead drift ili ti nimfu nosi voda i ti nemas neki uticaj na njeno kretanje,udarac se vidi tako sto ti kanap jurne uzvodno.....zatim mozes da pecas na uzdizanje,stavlja se duzi tipet,baca se malo uzvodno i pustas da tone,tu vec stapom mozes dati zivota imitaciji,udarci su uglavnom kada se sve ispravi nizvodno i nimfa krene da se odize od dna....ajde sad ce neko drugi da dopunjava ovo...

Van mreže Aco

• Klub RiboLovci
« Odgovor #33 poslato: Maj 09, 2010, 09:16:25 posle podne »
Cekaj malo ,ajd da pocnemo od samog predveza....znaci treba mi predvez ukupne duzine 3 do 4 metra?Zar to nije mnogo za ovako malu vodu?

Van mreže IgorNL

• Klub RiboLovci
« Odgovor #34 poslato: Maj 09, 2010, 09:17:12 posle podne »
Aco, svaka cast...da znas da ti zavidim.  : jao :

Van mreže VladaBG

• Klub RiboLovci
« Odgovor #35 poslato: Maj 09, 2010, 09:21:55 posle podne »
Cekaj malo ,ajd da pocnemo od samog predveza....znaci treba mi predvez ukupne duzine 3 do 4 metra?Zar to nije mnogo za ovako malu vodu?
Ma nije mnogo,kad malo udjes u stos ceka te Drina,tamo ces da pecas sa ukupnom duzinom predveza i tipeta oko5m.... :l:

Van mreže VladaBG

• Klub RiboLovci
« Odgovor #36 poslato: Maj 09, 2010, 09:28:35 posle podne »
Za tu vodu ti je najbolje da uzmes predveze od 7 1/2ft i na njega dodajes tipet od 1-1,5m....

Van mreže raka HARDY

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #37 poslato: Maj 09, 2010, 11:32:09 posle podne »
Prvo, Aco, svaka čast !! Zaista si imao lep dan , pa čak u lošim uslovima za FF!!

Vlado, prijatelju, reci mi, kada si pomenuo 5m Predvez + tipet, na koju tehniku FF si mislio ? Ja sam odrestao na Drini, a biću iskren, nikada nisam lovio ni jednom tehnikom nimfarenja, a naročito na suvu muvu sa P+T duže od 9'+3' , što je  3,66m . Koristiš 1,5-2m tipeta na manjim vodama ili na Drini ?

Pitam , jer je ovo nešto novo za mene i želim naučiti, pošto, prvi put se susrećem sa ovakvim podatkom. Kakva je kontrola mušice sa tolikim predvazom ? 

Van mreže VladaBG

• Klub RiboLovci
« Odgovor #38 poslato: Maj 10, 2010, 11:55:36 pre podne »
Nije to nikakva posebna tehnika sa dugackim tipetom nego na Drini uglavnom koristim collapse cast, a dugacak tipet treba da obezbedis sto duzi drift muvi i da ti ta duzina tipeta omoguci mendovanje bez pomeranja muve u vodi.....a koristim predveze od 12 ili 14ft + tipet.....za manje vode ide kombinacija koju sam rekao Aci 71/2ft predvez + 1-1,5m tipet.....na Drini ako hoces da pecas na nimfu skidas predvez skroz i stavljas samo tipet 4-6m 0,14, a jos bolje je 0,12.....

Van mreže hauba

• Klub RiboLovci
« Odgovor #39 poslato: Maj 10, 2010, 08:34:47 posle podne »
Aco, ja znam sta te muci i u par rjeci cu da ti pomognem.
Evo fotke........

Levo na fotki ti je klasican konektor belkaste boje sa plavom cevcicom. Meni se ovaj konektor ne svidja za nimfarenje, pa ga malo preradim. Desno od njega je vec kompletiran konektor sartre boje-bolje uocljivo i fluo crvenkasta cevcica. Skroz desno je ta cevcica kupljena posebno. Znaci, za spoj konektora i spage ti treba ta cevcica i ako ju zamjenis sa ovakvom fluo crvenom i jos da je duza, dobijes u istom mahu i super indikator trzaja.
Sad je kraj spage puo uocliviji i sa tim i registracija udarca ribe.
Ako to ne pomaze, onda mozes da si napravis jos uocljiviji indikator............

Takav indikator bih ti trebao bit dovoljan na tvojoj maloj vodici. Nastoj da lovis na kracim distancama i vodi nimfu
dead drift tehnikom.
Za predvez sam ti vec govorio. Nemoj da kompliciras. Na konektor vezi najllon debeljine 0,20-0,25mm u duzini cca 1 metar, sad dolazi "forfah" u debelini od 0,16-0,12mm. Na tanje za pocetak netreba da ides.
Duzina forfaha ti sad zavisi od dubine i brzine vode, te od tezine nimfe. Za tvoju vodicu ti ne treba duze od 1,5-2 metra. Znaci, sve zajedno 2,5-3 metre. Ako imas neke virove koji su exstremno duboki, to nisam uocio sa tvojih fotografija, onda produzavas taj posledni forfah i tezinu nimfe.
Grlim Acu, volam ga snazno.....

Van mreže Aco

• Klub RiboLovci
« Odgovor #40 poslato: Maj 10, 2010, 09:10:00 posle podne »
Mislim da predvezi od 3-5-4 m ne bi bili za ovu vodu...ipak mi nekako najlogicnije zvuci ovo od Haube.Ipak je ova voda veoma mala i virovi nisu dublji od 1,mozda 1,5 m...bar mi tako deluje + nemam mesta za zabacivanje vec mogu da zabacujem kao onaj Ceh na video snimku sto je Hauba postavio
Hauba ja imam bas taj  desni konektor,nesto kao fluo zuta boja i crvena cevcica samo samje ja skratio na nekih 2-2,5 cm.
Meni je problem sto odmah potone i struna i konektor,znaci ne vidim nista.E sad,mozda nisam video sto je voda bila mutna jer da je bila bistra video bih ga sigurno i na 20-30 cm dubine...bar verujem da bi bilo tako.
E sad nazivi tih tehnika zabacivanja i vodjenja...prvo cu morati malo na youtube ta pogledam o cemu se radi jer pojma nemam sta je sta   :Mladjan:

Van mreže BELI

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #41 poslato: Maj 10, 2010, 09:15:19 posle podne »
Nisam neki strucnjak, ali mislim da taj indikator nije presudan. Dovoljno je gledati u strunu koja lezi na vodi.
Kao sto je opstepoznato kada Pastrmka uhvati mamac ona bezi velikom brzinom tako da se to odmah vidi na struni.Problem kod Ace je taj da je voda bila mutna i penila je puno tako da je i struna ( Ako se ne varam bezh boje) po nekad bila tesko vidljiva.
Misljenje je kao dupe, svako ima svoje...

Van mreže Aco

• Klub RiboLovci
« Odgovor #42 poslato: Maj 10, 2010, 09:25:37 posle podne »
U virovima gde sam pecao na nimfu voda nije mnogo penila (vidi se na fotki tamo gde pokazujem gde sam ulovio potocaru) i bacao sam na nekih 4-5 metara,ne dalje i tu sam imao problema jer nista nisam mogao da registrujem a kad sam stavio suvu imao sam dva spadanja za kratko vreme.
Ova stuna je svetlo zelena ali ne neka ziva vec skroz mrtva boja i zaista se tesko vidi ako je dalji izbacaj (na tom mestu sto Beli pominje kad smo strimera bacali).
Da li da nabavim neku narandzastu ili kakvu vec,dobro vidljivu strunu za ovakav ribolov?

Van mreže Čiko

• Klub RiboLovci
« Odgovor #43 poslato: Maj 10, 2010, 09:32:47 posle podne »
prvo da ti pozelim povratak u ribolov  :e19: nakon duge pauze...

po mom,skromnom misljenju...na ovoj vodi ti netreba predvez uopste...

ako je dubina vode oko 1.5-2 m...stavljaj samo najlon...duzine 2m direktno na strunu,i lovis na ovaj ceski nacin...
tu ti netreba indikator,lovis samo za duzinu stapa...i pratis vrh strune,kad riba uzme osjetis samo tupi udarac ili nesto sl kao vibracija...

e bas mi je drago sto si bio  :Milance 11:   

Van mreže raka HARDY

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #44 poslato: Maj 10, 2010, 11:14:01 posle podne »
Hvala Vlado! Probaću i tu varijantu. Imače, nikada ne koristim duže ond onih koje sam pomenuo, s tim , što naravno, koristim tonuće  i fluo carbon. A eventualno , kada mi zatreba i strunu sa tonućom glavom.