Autor Tema: Pomoć oko mušica...  (Pročitano 18563 puta)

Van mreže simke

• Moderator
  • Klub RiboLovci
Pomoć oko mušica...
« poslato: Jun 18, 2009, 05:58:51 pre podne »
ljudi dajte imena neki nimfi sto rade citave godine.

Van mreže FlyRocker

• Klub RiboLovci
  • ★ ★ ★ ★ ★ ★ ★ ★ ★ ★ © Pure Fly Angler ®
Odg: Pomoc oko musica...
« Odgovor #1 poslato: Jun 18, 2009, 08:44:22 pre podne »
ako je za pastrmku ?

neizostavno trebaš imati u kutiji: fazanov rep (Pheasant Tail) , zečije uvo (hares ear) ,red tag  i CDC brown cadis ..
to su ti u principu uvek lovne imitacije..

Van mreže simke

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #2 poslato: Jun 23, 2009, 02:08:07 pre podne »
imam te nimfe samo tu red tag nemam. malo sam se raspito ovuda po prodavnicama a koristio sam i google i dosta ih hvali i ove bloody mari i zug bug nimfe. kao i one su univerzalne i mogu citave godine.

a jos me interesuje koliko je vazna velicina nimfi i musica samih. ja recimo nemam nista manje od 14. vecinom su mi 10,12,14. mozda koja ima i od 16. kontam da se zimi i u rano proljece koriste sto manje nimfe?

Van mreže hauba

• Klub RiboLovci
« Odgovor #3 poslato: Jun 23, 2009, 07:47:38 pre podne »
Bas kontra Simke moj. Zimi se pastrve ne peca, u rano proljece se peca sa vecim nimfama i strimerima, tako da bih
polako prelazio na manje nimfe. U ljeto se peca na male nimfe jednodnevki u vodenom filmu i na midge pupe, vezane na 18 i 20, cak 22 udici.
Grlim Acu, volam ga snazno.....

Van mreže sumflies

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #4 poslato: Jun 30, 2009, 12:14:08 pre podne »
Message removed during update...

Van mreže simke

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #5 poslato: Jul 01, 2009, 03:17:49 pre podne »
imam bar 90% tih musica  :happy: samo sad neke poplave ovde, kise padaju vec mjesec dana, voda nadosla, zamutila se ...ko da nije jun. pa ce musicarenje malo da priceka. a ja cu do tada da zbavim jos koju muvu. skupe i ove musice majku mu...

Van mreže zeljkoue

• Klub RiboLovci
« Odgovor #6 poslato: Jul 02, 2009, 11:07:04 posle podne »
Zecije uvo na udici br10 sa 2x duzom od standardne.
Repic par isperaka jarebice,pola tela upredena zecija dlaka porebrana bakarnom zicom.Grudi paun i mesingana glava precnika 5mm.Ova musica je odlicna i za pastrmku i za lipljena na manjim rekama.Ne koristim tungstan glave iz tog razloga jer na manjim recicama dosta kace za dno.Moze da se baca preko celog dana ali je najbolja cim svane pa dok ne ogreje sunce.(Svi je kriju niko nece da je javno predlozi)

Van mreže simke

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #7 poslato: Jul 03, 2009, 10:59:57 posle podne »
hvala zeljko, ali ja ne vezem musice pa materijal bas najbolje ne razpoznajem. gdje pecam nema lipljena a sad u julu dal ce da bude pastrmke ce vidimo. imam raznih "zeceva" a sad za koji dan mi stize jos jedno 10ak komada. upravo ovakvih i jos neki zelenkaste boje (olive)

bolje musice (koje cesto koristim) obicno narucim preko neta (ebay) jer me jeftinije izadju a ove sto ne koristim bas cesto kupim 3,4 u prodavnici i gotova prica.

sta velite za ovu larvu crva?

Van mreže sumflies

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #8 poslato: Jul 04, 2009, 12:37:03 pre podne »
Citat: "zeljkoue"
Zecije uvo na udici br10 sa 2x duzom od standardne.
Repic par isperaka jarebice,pola tela upredena zecija dlaka porebrana bakarnom zicom.Grudi paun i mesingana glava precnika 5mm.

Da nije 5mm malo veliko za desetku

Tungsten je bolja, ali na zalost skuplja varijanta od mesinga.
1. Tezi je 2-3 puta od mesinga
2. Ne treba ti olovna zica koja u mnogo slucajeva poremeti formu muve, jer da bi je otezali namotajima zice muva izgleda zdepasto tj. nije to sto treba da bude. Kako bi fazanov rep na #16 ili #18 koja je udarna lipljenska muva u letnjem i jesenjem periodu spustio na dno brze reke dubine od 1m a da pri tom zadrzis formu. Nikako, samo tungsten.
3. Postoji neko pravilo koje naravno nije striktno, a kaze za glave:

1.5mm-#20 i #18
2mm-#18 i #16
2.4 i 2.5mm-udica #16 i #14
3mm- #14 i #12
3.2mm #10
3.5mm #10 i #8
4mm-u ekstremnim slucajevima

4. Olako spusta i najmanju nimfu do zeljene tacke sto mesing u kombinaciji za olovom nikada ne moze da postigne, prvo ne moze takva muva da se veze.
5. Muvu sa tungstenom mozes da vodis ispod same povrsine ako treba i da spustis u najvecu penu sto sa mesinganom glavom ne mozes.

Mesingane glave svakako imaju smisla, kada se prave muve za male vode, tipa Rzav od maja pa na dalje, a do Maja svi kace olovne dramlije i samim tim onemogucavaju pravilno vodjenje muva vec samo voznju niz brzak. Prilicno dugo vezujem muve i pecam na konac, samo to u zivotu radim, pa sam probao sve moguce varijante i ne pricam napamet, a uz to godisnje prodam 20 000muva i to uglavnom tungsten nimfica, sta mislite zasto?

Van mreže hauba

• Klub RiboLovci
« Odgovor #9 poslato: Jul 06, 2009, 08:10:25 posle podne »
Tungsten je zakon  :hi:

Van mreže zeljkoue

• Klub RiboLovci
« Odgovor #10 poslato: Jul 08, 2009, 07:56:08 pre podne »
U pravu ste za tungsten na manjim udicama,medjutim za ovo zecije uvo na udici br 10  kuglica tungstena precnika 4 ili 5 mm. je preteska za lov na manjim recicama(Rzav, Djetinja)zato sam predlozio mesinganu kuglicu koja je dosta laksa.

Van mreže simke

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #11 poslato: Jul 09, 2009, 08:56:12 posle podne »
jel koristite indikatore za dobro otezane nimfe? ako ne, kako skontate da je uzela riba ako recimo otezana musica hoce da potopi i musicarsku strunu? danas sam uzeo copperback stone - gold #12 i rece mi lik da uz njih obavezno koristim indikator? kaze on meni da jos nadoveze jednu nimfu, sto je meni vec glupo, a indikator bi mogo da prodje pogotovu na vecim i brzim vodama.

Van mreže hauba

• Klub RiboLovci
« Odgovor #12 poslato: Jul 10, 2009, 01:41:19 posle podne »
Indikator je dobro pomagalo i ja ga vise puta koristim, ako pecam na duzinu.
Ako pecas na blizu, onda samo podignes stap i pratis najlon. Kad stane, KONTRA!!!!

Van mreže simke

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #13 poslato: Jul 11, 2009, 10:30:10 posle podne »
ma da, mislio sam na malo vecu razdaljinu gdje je teze pratit sta se desava sa najlonom i strunom. a opet indikator mi nekako dodje ko plovak  :oops:

Van mreže hauba

• Klub RiboLovci
« Odgovor #14 poslato: Jul 12, 2009, 12:01:38 posle podne »
Svako ima svoje misljenje oko indikatora.
U nekim uvjetima je bez njega samo mucenje :dash2: