Autor Tema: Udice bez kontra kuke  (Pročitano 5214 puta)

Van mreže simke

• Moderator
  • Klub RiboLovci
Udice bez kontra kuke
« poslato: Jul 02, 2010, 03:42:18 pre podne »
Ja sam prije mislio da ko peca sa ovim udicama ne gine mu spadanje skoro svake ribe. Sigurno je veca sansa da riba spadne ali ako najlon/spagu drzimo zategnutom velike su sanse da ce riba ostati na udici. Interesuje me jel koristi neko ove vrste udica, znam  da su jako popularne u musicarenju na "Uhvati i Pusti" vodama. Dobio sam nekolko strimera i cisto me interesuje kolika je razlika izmedju udica sa i bez kontra kukom kad dodje do zadrzavanja ribe. Meni ne smeta jer ionako pustim vecinu ribe ali ipak volim da ih izvucem  :oops: Jel ih vi koristite i kako su vam se pokazale?

Van mreže Čiko

• Klub RiboLovci
Odg: Udice bez kontra kuke
« Odgovor #1 poslato: Jul 02, 2010, 09:22:16 pre podne »
kod nas na svim revirima je zabranjena upotreba kontra kuke(no barbs)...a na otvorenim vodama moze i kontra kuka...

jeste da riba ima vecu sansu da spadne sa udice,ali i to ima svoje drazi,zar ne...

Van mreže hauba

• Klub RiboLovci
« Odgovor #2 poslato: Jul 02, 2010, 12:35:56 posle podne »
Kod mene vec vrstu godina vazi pravilo koriscenja udica bez kontrakuke.
Govorim za lov salmonida musicarenjem. Ima poneko spadanje, ali manje nego bih covek pomislio.
Greske u popustanju kontakta brzo platis sas gubitkom ribe.
To uopste nije samo na C&R revirima, nego na skoro svim vodama.
Grlim Acu, volam ga snazno.....

Van mreže cinematografer

• Klub RiboLovci
  • C&R
« Odgovor #3 poslato: Jul 02, 2010, 01:00:38 posle podne »
I ja sam mislio da će spadati, ali jako je malen procenat spadanja riba sa ovih udica! Skoro pa i kod ovih sa kontra kukom! Samo biti našpanovan non stop i nema problema!
za izradu mušica koristim samo tiemco udice, jer su dobre i cijena im u potpunosti opravdava kvalitet!
što se tiče udica bez kontra kuke, koristim 3769 sp bl tiemco! Kad koristim obične udice, peanom uništim kontra kuku i nema problema!
Ali po meni najbolje bez kontra kuke su udice marke knapek! Samo skupe do zla boga!

pozzzz!

Van mreže simpson H

• Lovac
  • Klub RiboLovci
    • http://www.musicarenje.com
« Odgovor #4 poslato: Jul 02, 2010, 01:25:54 posle podne »
Knapek i nije toliko skup. Tacnije ne postoji skupa udica ako vezujemo musice za sebe. Ko vezuje musice za prodaju taj razmislja o ceni udica. Niko ne moze da me ubedi da mu je 20-30% od cene jedne musice mnogo para, a  licno ne zelim uopste da rizikujem sa losim udicama.

Vise uopste nema razlike u pecanju sa i bez kontra kuke ako pricamo o spadanju ribe. Ona koja ce da spadne kada pecamo bez kontra kuke spala bi u 99% slucajeva i ako kuka postoji. Uglovi ubadanja su takvi da barbless udice drze ribu kao i svake druge. Neuporedivo je lakse spasiti musicu od rasturanja kada koristimo barbless udice, lakse je osloboditi i ribu (ko vraca) a jedina zamerka je jos uvek mali izbor modela.

Van mreže cinematografer

• Klub RiboLovci
  • C&R
« Odgovor #5 poslato: Jul 02, 2010, 01:50:30 posle podne »
potpisujem sve navedeno!  :emoha15:

Van mreže simke

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #6 poslato: Jul 03, 2010, 02:00:49 pre podne »
Ne znam koje su udice ali sigurno ce da posluze. Mislim da ribe koje vecina nas peca na musicu nisu u stanju da isprave udicu tako lako. I to mi se svidja sto se udica lakse vadi ribi iz usta, zlatovcica ima toliko zilava usta da se nekad bas namucim dok je otkacim. Ovi strimeri su vecinom namjenjeni kalifama i zlatovcicama, a za njih cu morati da sacekam kasnu jesen. Neki su se vec dobro pokazali a kontam da ni ostali nece imati problema. Vezani si na udicama #6.

Van mreže simpson H

• Lovac
  • Klub RiboLovci
    • http://www.musicarenje.com
« Odgovor #7 poslato: Jul 03, 2010, 08:22:48 pre podne »
Udicu u velicini 6 sigurno nece da ispravi ni jedna nasa riba koju obicno musicarimo. A sta je sa 14,16,18???

I nije kvalitet udice samo njena cvrstina na ispravljanje ima tu valjda jos faktora koji uticu na kvalitet udice.

Van mreže simke

• Moderator
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #8 poslato: Jul 03, 2010, 03:23:26 posle podne »
Pazi, slazem ja sa tobom. Samo nisam znao da  neko koristi udice tako loseg kvaliteta. Nisam znao ni da se proizvode jer to jednom kad neko nanjusi i procuje se pa nema tog sto ce da ih kupi. Pogotovu ovi sto zive od prodavanja musica ili musicarskog pribora. Siguran sam sto ti kazes da im koji ekstra dinar za dobar kvalitet udice ne znaci nista, tako da puno o tome i ne brinem. Vi sto vezete svoje sigurno vam znaci da uzmete sto bolji kvalitet, radi drugih a i radi samih sebe.