Autor Tema: Održavanje Gore-Tex kombinezona  (Pročitano 15782 puta)

Van mreže nananina

• Klub RiboLovci
Odg: Održavanje gore tex kombinezona
« Odgovor #15 poslato: Jul 26, 2010, 08:10:24 posle podne »
Pa zato i jesu popustili i propustili  :emoha1:
jbt. pa ja svoj obucem u 4 ujutru i skinem ga u 4 popodne... popijem 16 kafa u njemu, odsedim u 5 kafica i kafana, rucam... i na sve to, pod obavezno, sedenje po drinskom kamenju, cekajuci da lipac pokupi...
pa mi je ons sugava rapala izdrazala celu sezonu, a bio mi je kratak (valjda je zato i riknuo)...

ps. i jos jednu stvar ne razumem, zasto si iznova kupovao kombinezon ??? zasto ga nisi zalepio ili koristio "garanciju" ???
Wlado pa što se ne pohvali da je i tebi propišao novi VISION IKON :c:
Poštovalac lika i dela Loseg Pecarosa

Van mreže zivojinstamenkovic

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #16 poslato: Jul 26, 2010, 10:17:15 posle podne »
Ne žalim se  u smislu da moj kombinezon ne traje  4 godine. nije mi jasno da ne može da izdrži ni 5 oblačenja.To je problem. održavam ga propisno. Vodim računa kako oblačim i kako se krećem sa njim . Ali 4-5 olačenja i odjednom propusti. Mokar sam kao bez njega da sam ušao u vodu. Lepljenje. Lepili su ga u NSadu kod gospodina Travara ali nije poboljšalo ništa. Naravno nije čovek kriv. Ne može se zalepiti, znam sve načine i probao sam, alkohol, stormsure lepak, ništa.

Nema oznaku koji VISION samo svoj naziv  na grudima i to je sve.

Van mreže simpson H

• Lovac
  • Klub RiboLovci
    • http://www.musicarenje.com
« Odgovor #17 poslato: Jul 26, 2010, 11:44:54 posle podne »
A jesi li ti nasao gde curi ili je ceo porozan pa pusta? I koliko si mokar u njemu, vlazan ili bas ulazi voda?

Van mreže cigo

• Klub RiboLovci
  • hucho hucho
« Odgovor #18 poslato: Jul 27, 2010, 12:56:23 pre podne »
Ne žalim se  u smislu da moj kombinezon ne traje  4 godine. nije mi jasno da ne može da izdrži ni 5 oblačenja.To je problem. održavam ga propisno. Vodim računa kako oblačim i kako se krećem sa njim . Ali 4-5 olačenja i odjednom propusti. Mokar sam kao bez njega da sam ušao u vodu. Lepljenje. Lepili su ga u NSadu kod gospodina Travara ali nije poboljšalo ništa. Naravno nije čovek kriv. Ne može se zalepiti, znam sve načine i probao sam, alkohol, stormsure lepak, ništa.

Uzmi ti to i baci u smece.

Ja sam imao isti problem sa neoprenom i bacio ga nakon 20 dana.

Imam neki hodgmanov goretex i sa njim sam prezadovoljan. Cak sam par puta zapeo za trn i jos uvjek nigdje ne propusta, a sto se tice odrzavanja samo ga okacim za ofinger.

Pokusaj uzeti malo veci kombinezon. mozda ti je taj tijesan pa ga razvuces po savovima.

Van mreže zivojinstamenkovic

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #19 poslato: Jul 28, 2010, 05:32:44 posle podne »
cigo prijatelju pošalji neki link pa da vidimo gde treba da se oratimo nije problem u "vremenu" znaš

Van mreže FlyRocker

• Klub RiboLovci
  • ★ ★ ★ ★ ★ ★ ★ ★ ★ ★ © Pure Fly Angler ®
« Odgovor #20 poslato: Avgust 01, 2010, 06:14:50 pre podne »
Nažalost ,kod waddersa je ono "koliko para toliko muzike" ,neki moji drugari su pokupovali  neke jeftine  a tako i lože kombinezone i posle bukvalno 2 ili 3 nošenja počnu da puštaju vodu to mu dodje kao neko pravilo ...
Video sam da su se pojavili neki Rapalini waddersi koji nisu uopšte skupi tj oko 100inak su eura ili nešto manje (što je za dobar wadders jeftino) a video sam da ih i dosta mušičara baš hvali ...

Van mreže simpson H

• Lovac
  • Klub RiboLovci
    • http://www.musicarenje.com
« Odgovor #21 poslato: Avgust 03, 2010, 07:53:38 posle podne »
a video sam da ih i dosta mušičara baš hvali ...

Gde si video?

Van mreže raka HARDY

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #22 poslato: Avgust 06, 2010, 10:11:56 posle podne »
Ne morate uzimate Gore tex kombinezone , dovoljan je wadders, ali SIMMS. Može se naći po ceni od oko 100 eura!
Ja sam prezadovoljan. Održavam ga revivexom i vrh mi je. A koristim ga izuzetno mnogo.

Van mreže sumflies

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #23 poslato: Septembar 21, 2010, 12:20:07 pre podne »
Imao sam jedan Simms freestone propustio je posle 10 izlazaka, kupio sam drugi Simms freestone noviji model pustio je posle 4 izlaska, zakljucak: Simms freestone je go qrac od kombinezona i ne preporucujem ga nikome! Za ostale modele ovog proizvodjaca ne znam i ne zelim da znam jer ih ne zelim nikada kupiti!

Van mreže Čiko

• Klub RiboLovci
« Odgovor #24 poslato: Septembar 21, 2010, 05:46:04 posle podne »
ti bas nisi imao srece...ja imam taj kombinezon,uzeo ga u kanadi...i zasad mi je odlican...

a sto se tice simmsa,to je ubjedljivo marka br 1...sto se tice garderobe...
svi ostali proizvodjaci su daleko ispod...

koristio sam...dosta opreme od raznoraznih firmi...i svi su me razocarali,osim simmsa...

tako da neznam sta bi ti rekao,zao mi je sto ti se to desilo...ali zavisi i gdje i od koga si uzeo opremu...mozda je i dugo stajala na lageru...

Van mreže sumflies

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #25 poslato: Septembar 22, 2010, 12:00:42 pre podne »
Verovatno ti ne pise Made in China, freestone je los kombinezon iz prostog razloga sto spojevi nisu obezbedjeni kako treba, nijedan kombinezon za sada mi nije propustio na materijalu i nijedan do sada nisam probusio, samo je pustao na spoju i to obicno oko muda, na kolenima, na listovima...Spoj je katastrofalno los, jer bez povoda propusta na kolenu gde se spajaju ona dava dela tanji i deblji, na listu gde nema nikakvog naprezanja. Nije samo meni, nego ima jos ljudi koji se zale na simms freestone. Nije stvar o garderobi vec o kombinezonima, simms ima strahovito visoku cenu, a jedino od kombinezona sto valja je G3 i G4, a oni naravno kostaju 450+ eura i niko ti ne garantuje da ce ti trajati 3 sezone, a dok ga posaljes nazad u USA na reklamaciju bude skuplja dara nego mera i dok sve to ne stigne opet moras da kupis kombinezon. Bilo koji neoprenski kombinezon (koji ja licno ne volem) ce nadziveti svaki simms. Meni nije problem da dam 450-500e za kombinezon, a ko mi garantuje da cu ostati suv 3 sezone-niko, a imam preko 100 izlazaka godinje u svim vremenskim uslovima, jer obicno u srbiji kupujes od preprodavaca koji te kad uzmu pare vise ne poznaju, a da se budalis i saljes u USA, ne ispalti se.