Autor Tema: Van Den Eynde hrane  (Pročitano 46029 puta)

Van mreže novi ribar

• Početnik
Odg: Van Den Eynde hrane
« Odgovor #120 poslato: Oktobar 19, 2015, 10:54:27 posle podne »
jos malo smaranja  :wacko2: :dash2:

ACTIVE FEEDER i FORMAGGIO red ZA BRZAKE I FIDER ?

:drinks 1:

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #121 poslato: Oktobar 21, 2015, 04:10:50 posle podne »
jos malo smaranja  :wacko2: :dash2:

ACTIVE FEEDER i FORMAGGIO red ZA BRZAKE I FIDER ?

:drinks 1:
neprecizan si u pitanju ....da ih mesas ili da ih posebno koristis ili za sta da ih koristis ? preciznije novi ribar da bi ja bio precizniji...

Van mreže milo

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #122 poslato: Oktobar 21, 2015, 10:45:35 posle podne »
Od svih ovih kombinacija ima da te zaboli glava a bogami i novčanik.Tri osnovna mamca za gornji tok Drine su ti trava,crvi i hleb.Kad pecaš na travu ne hraniš,a kad pecaš na hleb ili crve hraniš onim na šta pecaš.Kad riba uzima sve je ok,a kad nije pri apetitu možeš da baciš neznam šta - ne vredi.Ovo gore navedno su takmičarske kombinacije za razne uslove i vode koje obični ribolovci retko koriste.Uzmi Heavy special pomešan sa hlebom i crvima i udri.

Van mreže novi ribar

• Početnik
« Odgovor #123 poslato: Oktobar 21, 2015, 11:34:14 posle podne »
Vidim da je trava glavni mamac, hleb se retko baca, kao i crvi.Uglavnom zimi u mirnoj i dubokoj vodi.
Heavy, River i Secret od Vanderice znam da se koristi, kao i Cavedano,Gicini i drugi miksevi na bazi sira.
Mislio sam da postoji neka jaca hrana koja ce da isprovocira ribu kada slabo ili nikako ne uzima.
Pogotovu sto je ribe sve manje i manje.
Mislio sam da su Beet i Turbo ( citiram kolegu Zofonija)  bolji od gore navedenih hrana, pa se mogu mesati sa istima da isprovociraju ribu, pogotovu kad gurka i igra se sa nama a menjanje vel udica ne daje rezultate ?

BISTRO !

Van mreže novi ribar

• Početnik
« Odgovor #124 poslato: Oktobar 22, 2015, 01:45:16 pre podne »
Neka preporuka za fider za brzu vodu ?
Vidim na netu Zagar pominje  B22, koja bi to bila slicna hrana od drugih proizvodjaca ?

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #125 poslato: Oktobar 22, 2015, 04:54:16 posle podne »
Vidim da je trava glavni mamac, hleb se retko baca, kao i crvi.Uglavnom zimi u mirnoj i dubokoj vodi.
Heavy, River i Secret od Vanderice znam da se koristi, kao i Cavedano,Gicini i drugi miksevi na bazi sira.
Mislio sam da postoji neka jaca hrana koja ce da isprovocira ribu kada slabo ili nikako ne uzima.
Pogotovu sto je ribe sve manje i manje.
Mislio sam da su Beet i Turbo ( citiram kolegu Zofonija)  bolji od gore navedenih hrana, pa se mogu mesati sa istima da isprovociraju ribu, pogotovu kad gurka i igra se sa nama a menjanje vel udica ne daje rezultate ?

BISTRO !
pronadji od VDEynde FORMAGGIO RED ili ZUT...ovo je odlicna nova hrana...ovo je sada veoma aromaricna na bazi sira...ali relano najaromaticnija hrana za ladnu vodu je la sirene crveni gusar/crvena hrana/..itd...mana jpoj je sto u bistroj vodi zna da napravi kontra efekta zbog intenzivne boje pa je bolje mesati je sa zemljomili glinom ,fientom..itd...
za hranilcu ima x yz hrana ..active feeder je doibra ali nije po meni za reku.......

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #126 poslato: Oktobar 22, 2015, 05:17:24 posle podne »
Od svih ovih kombinacija ima da te zaboli glava a bogami i novčanik.Tri osnovna mamca za gornji tok Drine su ti trava,crvi i hleb.Kad pecaš na travu ne hraniš,a kad pecaš na hleb ili crve hraniš onim na šta pecaš.Kad riba uzima sve je ok,a kad nije pri apetitu možeš da baciš neznam šta - ne vredi.Ovo gore navedno su takmičarske kombinacije za razne uslove i vode koje obični ribolovci retko koriste.Uzmi Heavy special pomešan sa hlebom i crvima i udri.
Milo, vizuleno da te zaboli glava  je jedna stvar  i slazem se da ce ti trebati pola tone love da sve imas ..no svako moze naci sebi dorbu kombinaciju hrana i odraditi na svom terenu do savrsenstva ,radeci neke poluopite dodavnjem particla u hranu ili cak i nesto drugacijih mamaca,kao seckanih glista,kastera itd...komoplje,mixa raznih semenki itd...
Pravila koja si naveo gore su uslovna jer se desava da se peca i dobijas riba na mamac koji nisi planirao/glista/ iako si hranio hlebom/sto smtarm velikom greskom/  za travu ne komentarisem jer si u pravu...
Desi se da hranis loptoicama sa crvicima a dobijas ribu na hleb ...mozda zbog zasicenja jednog terna jednom te istom hranom i mamcem...
Heavy special je dobra hrana ali je recimo slabije lepljiva od drugih hrana za reku VDE pa recimo mozda na drini ne da rezultat..iako se steluje lepljivosta sa glinom ,gustinom,blatom,vezaivom od druge hrane itd...
ima more kombinacija....ipak bistro

Van mreže novi ribar

• Početnik
« Odgovor #127 poslato: Oktobar 22, 2015, 07:06:54 posle podne »
Hranio sam ja sa hlebom a hvatao na travu.Nisam toliko neiskusan što se tiče trave, hleba, gline i crva.Ali sam za hranu tanak, priznajem.Znam zimi da ubacim sira a leti aromu jagode ili vanile.Dešavalo se da više ribara ceo dan bacaju hranu i uhvate max 5 skobalja.Dodje izmedju njih lik , pomeša 3-4 tajna sastojka i na svaki zabačaj ima ribu !? Znači da postoji razlika u poznavanju hrane.Zato i pitam za preporuku za par hrana za razne uslove pecanja na Drini, pa ću miksovati i probati 3-4kombinacije dok ne ubodem pravu.
Kažu, ma svaka je dobra kad legne na hranu.Da , ali treba da legne.
Sirenu x 21 sam koristio zimi ali nisam imao uslova i vremena da je ispoštujem .
BISTRO

Van mreže novi ribar

• Početnik
« Odgovor #128 poslato: Oktobar 22, 2015, 10:57:09 posle podne »
Onda cu da probam u narednom periodu, za bistru vodu vise tamna , crna  hrana ( ili crvena mesana sa nekom crnom hranom ili zemljom-glinom) a za mitniju crvena hrana sa raznim dodacima sira, krvi, crva....
Znaci River, Secret,Heavy,Turbo i Gardon crna, Formaggio red i zut . Neki dodatak po preporuci ? Sutra cu najverovatnije u kupovinu, pa da neki dodatak ili aromu ne zaboravim, a moze mi koristiti u narednim danima.
POZ i BISTRO !

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #129 poslato: Oktobar 26, 2015, 06:10:05 posle podne »
konpljino ulje..VDEunde mislim nema ali mozda nadjes kod drugih... recimo la sirene...

Van mreže Ivan ribar

• Početnik
« Odgovor #130 poslato: Oktobar 23, 2017, 03:15:58 posle podne »
Moze li neko da mi kaze ne koju se hranu misli kad kazete classic, hvala!

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #131 poslato: Oktobar 31, 2017, 02:19:01 posle podne »
Moze li neko da mi kaze ne koju se hranu misli kad kazete classic, hvala!
KADA SAM JA PISAO O HRANAMA VDE HRANE CLASSIC JE BILO U PALETI vde-A KAO MODEL SADA VEC NE...IZBACENA JE...da li ce biti poboljsana ili slicno..ne znamo..popzdrav

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #132 poslato: Oktobar 31, 2017, 02:20:30 posle podne »
Onda cu da probam u narednom periodu, za bistru vodu vise tamna , crna  hrana ( ili crvena mesana sa nekom crnom hranom ili zemljom-glinom) a za mitniju crvena hrana sa raznim dodacima sira, krvi, crva....
Znaci River, Secret,Heavy,Turbo i Gardon crna, Formaggio red i zut . Neki dodatak po preporuci ? Sutra cu najverovatnije u kupovinu, pa da neki dodatak ili aromu ne zaboravim, a moze mi koristiti u narednim danima.
POZ i BISTRO !
Citaj vodu i citaj sta sam napisao ..otvori dnevnik i vodi tacnu evidneciju sta si radio i dolazis do gresaka ili rezultatat na osnovu svog iskustav