Autor Tema: Van Den Eynde hrane  (Pročitano 52130 puta)

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
Odg: Van Den Eynde hrane
« Odgovor #30 poslato: Mart 06, 2011, 01:49:28 posle podne »
bob nud hi pro specimen    za velike ribe ,1 sat pre koriscenja se potapa ...Za mrenu ,sarana
bob nud active feeder hrana koja podstice apetit i riba se odjednom pocibnje intenzivno hraniti

konecntrati 250 gr VDEynde-praskasti
dodaju se svim hranama do 10 % od ukupne mase prema vrsti aditiva

method mix [/b,2kg... za hranilicu ima ukus tiger oraha..ako joj dodamo PV1 od VDE mozemo napraviti valajk...

RECORD/GOLD-SILVER   2KG TESKE HRANE
GOLD ZA TEKUCU vodu za crvenperku /ploticu   
2kg gold cista teska hrana
2kg gold + 1 champion   srednje teska
2kg gold+ 1kg special lagana hrana

Silver-slatka hrana za deveriku top hrana s proleca...Za stajuc vodu i sporo tekuce vode

2kg silver 1 kg GOLD PRO BREME 250 gr brasem t 500 gr melevenog keksa 3kg mlebvene gline fiente

CHAMPION  hrana kada riba ne jede  i mesavinom joj podsticemo da pocne da jede...
Odlicna za skobalja,ploticu ,deveriku

skobalj: 2 x river ace a x classic  1kg prezla 1kg hleba 250 gr venkel

ima jos kasnije...

Van mreže SOKO

• Lovac
  • Klub RiboLovci
« Odgovor #31 poslato: Mart 06, 2011, 07:58:17 posle podne »
Ajde neka proverena kombinacija za feeder.
Za DTD, za Tamis. :Milance 11:

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #32 poslato: Mart 06, 2011, 11:22:33 posle podne »
method mix.....ili active feeder bOb nud sa biklo kojom hranom... :hi:

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #33 poslato: Mart 07, 2011, 11:20:38 pre podne »
GROS GARDONS velika crveperka  2kg hrana.... nemam nekih vecih iskustava sa ovom hranom i ne smem reci nista ...Za duboku vodu gde znate da ima velike crvenmperke : 1 x GG 1xBig fish 3dcl tecni aditiv gardons 1 kg przene konplje 2 kg ttx grubi...

ETANG LAKE O njoj sam vec pisao u prethodnim postovima ovo je izdvojena hrana jer je ima i u 1kg i u 2kg i zut i braon...boji

RIVER ACE  -Recna jako dobra hrana za mrenu,klena,deveriku,skobalja
Ovo je namenska hrana i uglavnom je za ove vrste riba..teska ,lepljiva .kompaktna,drzi ribu na hran.msetu jer se polako topi,bogata proteinima  i hrana koja najbolje rezultate daje

SUPERCUP-TAKM.HRANA ZA BELU RIBU ..kombinacija ima toliko da mogu dosta da pisem ali uvek cu neku opciju zapostaviti

KASTAAR-hrana za deveriku ...Moramo je polako kvasiti i spustati na samo dno a to postizemo kada je nakvasena vise nego kada kvasimo druge hrane.kada tone od povrsine do dna ona pravi kao hranidbeni stub zbog cestica hrana koje imaju tzv.suspending efekt i plutaju...Za tim cesticam se dize deverika sa dna...
najbolje daje efekt mesanjem sa hranam koje imaju taj slican efekt ..etang

NATUR--teska hrana dna za plotice i mrene ...kada se doda konplja dolaze i druge ribe...

DS FEEDER za lov deverike na oprugu ili hranilicu... cista ili  razblazena drugom hranom....

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #34 poslato: Mart 07, 2011, 11:26:42 pre podne »
SUPERMATCH
vRHUNSKA HRANA ,PRILAGODJENA ribiolovom sa mec stapom i vaglerima....
2 x super match i 2 x supercup i cepaj ..sve skuplja...

BIG FISH
hrana za mirne i tekuce vode za vece primerke riba...PPOSEBNO ZA LETO I LOV CIPRINIDA NA REKAMAoVDE MORATE DO PERFEKCIJE ISPOTOVATI PRIPREMU DA BI DAla 100 % rezultat:
2 x big fish/1 x catch/1 x ttx fine/ 250 gr arome konc.big fish  gr peleti 3,5 mm fishmeal i 1 saku crvica, 1 saku castera i 1 dozu glista seckanih

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #35 poslato: Mart 07, 2011, 11:37:46 pre podne »
GARDON- hrana u crnoj i svetloj varijanti .Crna za bistru vodu svetla za tekuce vode i mirne vode...

Moja omiljena hrana je T U R B O ..ona skuplja ribu  i do 3 x brze nego druge hrane... ali zato mora postojano da se baca hrana..Crna verzija ove hrane je  ZIMU

Hrana nove generacije ali izuzetno suptilna i zahvalna je BRXsadrzi amino kiseline i proteine....i stimulise apetiit veoma brzo...1 sat pre koriscenja se pravi i treba je 3 x kvasiti u razmacima od 15 minuta...Kda se to ispostuje ostavlja se da stoji nakvasena bogato vodom i tek posle baca..Za deveriku na jezrima je opasna  posebno ako je mesate suvlje onda moze i u hranilicu.... Uvek da rezultat iu nemojte se cuditi da uleti i saran...

HIPRO CARP..HRANA NA UKUS MALINE sa apetiti stimulatorima..Na nasim vodama pravi cudo...
2x hiprocarp 1 x ttx grubi 500 gr pv1 i  1 klimenka kukuruza secerca iz vde paleta....IMA JE I ZUTE VARIJANTE

SUPERCARPSTRAWBERRY/ I SUPERCARPFISHMEAL
najmodernija i najnaprednija hrana za sarane...Ima stimultaora..i ima jedan efekat koji je dugo bio prikrivamn a on je da se i kada prestanete da hranite to mesto sarani se drze mesta i po par dana posle ribolova...jagoda je vise za reke a rib.brasna za jezera no  ja sam probao i "pali " svugde...

To bi biklo gotovo sve i dosta bitno i sigurno sam nesto i propustio ..mislim na aditive od 250 gr ..no njih ima toliko da imam da pisem ko lav tolstoj...Bistro

Van mreže stevca

• RiboLovci
  • **
« Odgovor #36 poslato: Mart 17, 2011, 11:42:55 posle podne »
pa kada stignes pisi*o aditivima* predlazem,za saranai ,deverika,babuska-tvoje kombinacije-i iskustvo

ja sam najvise koristio,za deverikuu moju podlogu-ili mix /hrana+moja podloga+aditiv/

i za boile tf-big fish/ali samo aditiv od vde

ovo do sada,sto si napisao,je dosta konkretno...

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #37 poslato: Mart 18, 2011, 12:52:45 pre podne »
bas sam u stisci sa vremenom ali aditivi su relativna stvar jer ipak je hrana osnov aditiv je tzv.nijansiranje... :hi:

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #38 poslato: Mart 18, 2011, 01:07:33 pre podne »
ipak pred spavanje nesto barem: BLOD za klena i cak i babusku....BRASEM WIT -deverika i saran  jer je sladak aditiv

BRASEM T orange -deverika

VANILA- sve ciprinide      BIG FISH sarko babura TUTTI FRUTTI slatka aroma pojacabva hranu saran i babura
VENKEL za klena mrenu,skobalja KURKUMA  jarko zute boje pravi oblak /stavite kasikicu i ofarbajte crve do ujutru kada idete u ribolov ..crvi imaju i boju i miris../

naravno ima jedna nova aroma koju jos nisam probao a zove se ABRICO duplo je skuplja od ostalih aroma..po nazivu laicki gledano kao da je na bazi kajsije jer APRICOT je kajsija a posto je VDEYNDE firma  sa flamanskog dela belgije  ,,,moze da je to sto pisem iako nisam siguran...Ako neko zna neka pise ?!! :Danilop: :Milance 11:

Van mreže siki082

• Početnik
« Odgovor #39 poslato: Mart 22, 2011, 04:34:49 posle podne »
Zofoni zamolio bih te ako nije problem malo da mi pojasnis oko one mesavine za V.Moravu tj. classic + river ace,interesuje me odnos te dve hrane,da li uz to ide i neka odredjena aroma ili zivi crvi,seckane gliste ...itd.Posto moji omiljeni ribolovacki reviri su reke,najcesce pecam na Zapadnoj a povremeno i na Velikoj i Juznoj a nemam nikakvih iskustava sa tim kupovnim hranama i njihovim mesanjem.Rad sam da ove sezone malo probam sa tim i da vidim kakvi ce rezultati biti

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #40 poslato: Mart 23, 2011, 11:17:50 pre podne »
CLASSIC NAJPRIMERENIJA HRANA NASIM VODAMA i nacinom ribolova

klen/crvenperka/plotoca/skobalj
2 x classic 1x etang 250 gr krv aditiv+= zamesaj ovo na suvo + dodaj crvice i kastere....

skobalj: 2 x river ace a x classic  1kg   prezla od 1kg hleba   250 gr venkel

Zamesaj kako je napisano u dozama  i drzi se recepata....Dopuna pecanju ovakvom je da hranu mozes napraviti kuci i umesati sa glinom lopte /velicina mandarine/ a stavis po saku crva u svaku loptu ..Oni mrdaju i vremenom otvore loptu i riba se tek onad skuplja kada ih voda raznese.Po bacanju neces 30 minuta imati neku posebnu reakciju ali nakon toga budi spreman i izbegavaj sitne udice stavi kovanu barem 10ku ali i osmicu...Jer desice ti se da imas i promasaja u kontri ali to nije jer je to mala riba nego je dosta veca i prosto joj vadis iz usta mamac jer sa mlom  udicom je ne mozes zakaciti. Bistro :Mladjan 2:

Van mreže siki082

• Početnik
« Odgovor #41 poslato: Mart 23, 2011, 01:30:25 posle podne »
 :emoha15:Hvala Zofoni.Prvom prilikom cu probati ove dve kombinacije,mada leti imam najvise vremena za ribolov ali naci ce se malo i uskoro da se ovo proba.Nadam se da ce ova primama dati jos bolje rezultate nego do sada klasika sa starim raskvasenim hlebom... :Mladjan 2:

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #42 poslato: Mart 23, 2011, 07:11:16 posle podne »
siki hlb zaboravi za hranu on zasicuje ribu...po mom misljenju ..hlebom ces privuci i uhvatiti ribu do odredjene granice ali prestace da jede ubrzo ..a hranom je ne zasicujes i drzis na mestu...to je cela poenta.....

Van mreže siki082

• Početnik
« Odgovor #43 poslato: Mart 24, 2011, 02:34:00 pre podne »
Rekao bih da si u pravu ne 100% nego 1000%.Mnogo puta mi se desavalo bas to da vrlo brzo i iznenada prestane.Npr. kada odem da pecam sljivara neposredno posle hranjenja za relativno kratko vreme uhvatim desetak lepih komada i zatim nema ga nigde a od beovice i ostale site nemogu se odbraniti.Zato sam zeleo nesto novo da probam a vidim da sam se pravom coveku obratio za savet.Videcemo kako ce biti sa ovim VDE kombinacijama

Van mreže zofoni

• Klub RiboLovci
« Odgovor #44 poslato: Mart 24, 2011, 09:45:14 pre podne »
ne velicaj uobrazicu se... :Mladjan 2: :Mladjan 1: