Autor Tema: Vezanje mušica...  (Pročitano 93558 puta)

Van mreže fisher

• Klub RiboLovci
Odg: Vezanje musica...
« Odgovor #30 poslato: Maj 20, 2006, 11:49:12 pre podne »
Lijep skalp, svaka cast. Samo koristi za noge one perke koje su blize glavi. U njih je kraca dlaka i ostrija.
Tu bi Zuby mogao da ti da koji savjet, on je vec zaradio hemoroide praveci ih hehehe 
Ribolov je cudo zivota

Van mreže Rangostar

• Klub RiboLovci
« Odgovor #31 poslato: Maj 20, 2006, 02:25:01 posle podne »
Ajde Zuby reci koju...
Za sada koristim malo duza pera jer nemam kontrapincetu pa ne mogu da motam ova kratka a ta duza moram da sisam, kad nabavim sve alatke onda ce da bude sve po PS-u

Van mreže hauba

• Klub RiboLovci
« Odgovor #32 poslato: Maj 20, 2006, 02:36:51 posle podne »
Rango, bas u tome je sva fora skalpa. Najbolji imaju duga i uska perca.
Toliko duga, da mozez od jednog pera napravit 2 ili 3 musice. Isto je vazno, da imaju "mike" po cjeloj duzini jednake duzine.
I ja sam klao petlove, kupovao samo glave, farbao, susio i vezao muhe.
Ulovio sam, nesmem da kazem da nisam. I muhe su bile dosta uredu.

A kasnije, kad sam zaradio koju kintu, kupio sam prvi METZ skalp i usrao sam se od lepote. Kad jednom pocnes vezat sa njim, gotov si!!!

Da ne serem i sad pravim znanstvenu fantastiku. Sam pogledaj ovu fotku i sve ce ti bit jasno.
NIKAD NE SJECI "MIKU". sA TIM SI SJEBAO CJELU MUHU!!!!!!!!!

Grlim Acu, volam ga snazno.....

Van mreže hauba

• Klub RiboLovci
« Odgovor #33 poslato: Maj 20, 2006, 02:39:30 posle podne »
A kasnije, kad sam zaradio koju kintu, kupio sam prvi METZ skalp i usao sam se od lepote. Kad jednom pocnes vezat sa njim, gotov si!!!

Van mreže hauba

• Klub RiboLovci
« Odgovor #34 poslato: Maj 20, 2006, 02:42:00 posle podne »
Da ne serem i sad pravim znanstvenu fantastiku. Sam pogledaj ovu fotku i sve ce ti bit jasno.
NIKAD NE SJECI "MIKU". sA TIM SI SJEBAO CJELU MUHU!!!!!!!!!

Van mreže Rangostar

• Klub RiboLovci
« Odgovor #35 poslato: Maj 20, 2006, 03:27:16 posle podne »
Hauba majstore pogledao sam fotku i sve mi je jasno, kod mene su konusna pera i nemaju "mike" tj. isperke iste duzine sto i jebe stvar pa onda moram da ih osisam sto ocigledno nije pozeljno...
Jebes ga bice mozda neki Metz uskoro u priboru samo ako ga nadjem...

Van mreže fisher

• Klub RiboLovci
« Odgovor #36 poslato: Maj 20, 2006, 04:12:59 posle podne »
Lijepi skalpovi, prosto ih je milina gledati. Nisam ih ovde sretao do sada. Koja im je hauba gore cijena?
Stvarno se vidi da su idealni, narocito taj grizli. kakve bi od njega Adams zenke i komarci izlazili. Da se najezis!!
Salji tog jednog oroza slovenackog za Bosnu, a odavde ide kruska za Sloveniju, hehehe  8)
Ribolov je cudo zivota

Van mreže Rangostar

• Klub RiboLovci
« Odgovor #37 poslato: Maj 20, 2006, 08:38:37 posle podne »
Fisheru ako imas slike nekih musica postavi da vidimo, i ostali mogu da se pohvale...
Evo npr imam zelju da vidim shobajine musice a on se nesto zainatio pa nece da postavi...
Hauba i ti si stari lisac, ako imas nesto u kutijama daj da vidimo, jedino Aco i ja kacimo a mi smo skoro pa pocetnici...

Van mreže Aco

• Klub RiboLovci
« Odgovor #38 poslato: Maj 20, 2006, 11:37:34 posle podne »
ne znam za tebe....ali ja sam bas pocetnik ali sta cu kad volim 
Shobajine muve sam video,licno ih je vezivao kod mene letos i na njih lepo hvatao klenove.
Hauba care pa sto ne pokaza koji skalp kad sam bio kod tebe...ne bi sad imao toliko da ih slikas hehehe

Van mreže fisher

• Klub RiboLovci
« Odgovor #39 poslato: Maj 21, 2006, 12:18:24 pre podne »
Eeee stari je on lisac. Zna s kim ima posla  :emoha22:
Dobri su pravo. Tri ona skalpa :grizli, crveni i onaj zuckasti i miran si bruku godina. od svake one perke po tri zunzare smotat'

RS slikacu ovih dana koju zunzaru pa cu postaviti. Samo neznam kako ce slibe ispasti sa Fujijancem, ipak je 2.1MP
Ali dacu sve od sebe
Ribolov je cudo zivota

Van mreže fisher

• Klub RiboLovci
« Odgovor #40 poslato: Maj 21, 2006, 12:20:22 pre podne »
RS slikacu ovih dana koju zunzaru pa cu postaviti. Samo neznam kako ce slibe ispasti sa Fujijancem, ipak je 2.1MP
Ali dacu sve od sebe :wink:
Ribolov je cudo zivota

Van mreže hauba

• Klub RiboLovci
« Odgovor #41 poslato: Maj 21, 2006, 10:17:00 pre podne »
Dragi moji, pravo da vam kazem, ja vec 5-6 godina ne musicarim.
Zasto: nemam vise prave volje. Nalovio sam se pastrva, lipljena i klena i sad presao u spinere. Ocu da lovim smudgerona a bice i somek, bar se nadam, hi,hi,hi......
Sto se tice skalpova, cu da pogledam i javim cjenu.
Ovi Metz skalkovi se prodaju po klasama. 1,2 i 3 klasa. a i treca je bolja 100 puta od domacih petlova. To se gaje na posebnim farmama, posebni petlovi samo za skalpove.

Rango, da ti objasnim jos nesto. Svi ti skalpovi imaju miku na kraju malko zalomljenu. Fora toga je, da mika ne bode-probije vodenu povrsinu i sa time postize odlicnu plovnost. Ako osisas-skratis miku, sjebes ju i to nije vise to. Ubijes plovnost!!!

Aco prijatelju, pa znas da smo bili tek par sati zajedno. Imam i ostalog materijala pun kurac, samo na prosto se nije stiglo.
Kad dolazis po skalpove????

Van mreže Rangostar

• Klub RiboLovci
« Odgovor #42 poslato: Maj 21, 2006, 01:19:03 posle podne »
Citat: fisher
Ali dacu sve od sebe 8)

Van mreže hauba

• Klub RiboLovci
« Odgovor #43 poslato: Maj 21, 2006, 02:21:28 posle podne »
Rango care, za jedno 17 godina samo musicarenja, osim mladice pozimi, sam ulovio jedno par i malko vise ribica.
Posle rjeka sam presao na musicarenje u jezerima. Te jezerske ribe su vece i borbenije.
Smudgerona sam poceo lovit tek prosle godine, tako da bar jos nekoliko godina nema sanse da se zasitim.
A posle, ako bog da idem na someka. Mislim da je to najveci i najjaci predator sladkih voda!!!

Da se ti musica, nimfa ili stirmer malko blestaju, sam koristio ovo.
Ima jos zica, pa lameta, pa svakojakih tuba te dabinga sa blestavim nitima. Na trzistu ima tolko razlicitih pizdarija, da mozes komotno da bankrotiras, hi,hi,hi........

Za ledja Gamarusa sam umesto kurtona koristio natur latex, spektraflesh foliju ili ovaj elasticni "tepih". Dobro posluzi i neki debeliji celofan ili hirurske rukavice. Ali najobstojnija je folija. Sa epoxijem se nikad nisam zajebavao!!!!

Van mreže hauba

• Klub RiboLovci
« Odgovor #44 poslato: Maj 21, 2006, 03:51:50 posle podne »
Da se ti musica, nimfa ili stirmer malko blestaju, sam koristio ovo.
Ima jos zica, pa lameta, pa svakojakih tuba te dabinga sa blestavim nitima. Na trzistu ima tolko razlicitih pizdarija, da mozes komotno da bankrotiras, hi,hi,hi........